Nauczycielka przechytrzyła ChatGPT? Sieje postrach wśród uczniów
Pewna nauczycielka przechytrzyła ChatGPT. Teraz już wie, którzy uczniowie nadużywają pomocy sztucznej inteligencji. Kobieta potrafi rozpoznać prace, które są stworzone za pomocą nowej technologii - wymyśliła system skuteczniejszy od antyplagiatu.
Sztuczna inteligencja to dziedzina informatyki zajmująca się tworzeniem komputerowych programów, które naśladują ludzkie umiejętności, takie jak uczenie się, rozpoznawanie wzorców i podejmowanie decyzji. Stopniowo wdraża się ją w różne obszary, aby doskonalić efektywność funkcjonowania świata.
Podobne
- Szkoła bez zadań domowych? W Lublinie to norma
- Kim jest Wioletta Krzyżanowska? Nowa mazowiecka kuratorka oświaty wybrana
- Czarnek o strajku oświaty. Nauczyciele nie widzą raju, który stworzył?
- "Realia szkoły Czarnka". 14-latkowie zakuwają po nocach i piją mnóstwo kawy
- Osiem gwiazdek w szkole. Nauczycielka w sporze z nastolatką
Niestety niektórzy młodzi ludzie nadużywają sztucznej inteligencji w szkole. Uczniowie, zamiast doskonalić swoje umiejętności, zlecają rozwiązywanie zadań czy pisanie prac ChatowiGPT. Wielu nauczycieli ma problem, aby zweryfikować, czy dany tekst był napisany samodzielnie.
Nauczycielka przechytrzyła ChatGPT
Daina Petronis to nauczycielka języka angielskiego, która uczy w jednej ze szkół w Toronto. Kobieta zdobyła rozgłos w internecie, po tym jak rozgryzła ChatGPT. Wymyśliła metodę na weryfikację, dzięki której sprawdza, czy uczniowie piszą prace bez pomocy sztucznej inteligencji. Na TikToku podzieliła się sposobem, który sama nazwała "koniem trojańskim", nawiązując do podstępu Greków, który pozwolił im podbić Troję.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Marti Renti: "Freak fight to jest mocno szowinistyczny świat" | VibezTalk
Na czym polega sposób na "konia trojańskiego"
Daina Petronis opublikowała na TikToku sposób na przebiegłych uczniów. Pokazała innym internautom, jak sprawdzić, czy dana praca jest napisana samodzielnie, czy za pomocą sztucznej inteligencji. Według kobiety wystarczy w poleceniu do pracy pisemnej ukryć prośbę, aby w tekście znalazły się dwa słowa zupełnie niezwiązane z tematem.
Następnie radzi zmienić kolor dodatkowego polecenia na biały (lub po prostu zlewający się ze stroną) i ustawić font jako najmniejszy z możliwych. Uczeń, który korzysta z pomocy ChatuGPT skopiuje całe polecenie, wraz ze znajdującym się w środku "koniem trojańskim". Sztuczna inteligencja wygeneruje więc tekst razem z ukrytymi słowami, co będzie niepodważalnym dowodem na oszustwo.
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół