Natka Pietruszki w polityce. Dwie niebinarne osoby w radzie osiedli w Poznaniu
Osoby niebinarne nie istnieją? No to patrzcie. Dwie osoby nieidentyfikujące się ani jako kobieta, ani jako mężczyzna, zasilliły rady dwóch osiedli w Poznaniu. Nowi radni należą do młodzieżówki partii Razem.
Pogląd o tym, że młodzi ludzie nie interesują się polityką runął, po czym przy okazji wyborów samorządowych znowu urósł w siłę. W Sejmie młodzi ludzie (przed 30 rokiem życia) mają stosunkowo niewielką reprezentację: obecnie to cztery osoby po tym, jak Aleksandra Kot zastąpiła Jagnę Marczułajtis-Walczak z KO, która uzyskała mandat europosłanki. Warto podkreślić, że w wyborach parlamentarnych startowało aż 190 osób z dwójką w dowodzie z przodu.
Podobne
- Sośnierz zna tylko dwie płcie. Czy komuś udało się zmienić jego zdanie?
- Zaczyna karierę w polityce. Oddaje hołd słynnemu mordercy
- Parada Równości w Poznaniu. Jacek Jaśkowiak oblany wodą święconą
- Nowa nadzieja Gen Z? Aleksandra Kot wchodzi do Sejmu. Ma 24 lata
- Oskar Szafarowicz odleciał na amen: "Dobry czas dla Polek" [OPINIA]
Nie braknie aktywnych młodych polityków - w social mediach jednymi z bardziej znanych twarz są m.in. Oskar Szafarowicz, Daria Brzezicka, Patryk Spaliński czy Mikołaj Wasiewicz. Każda z tych postaci jest jednak co najmniej kontrowersyjna. Przed wyborami parlamentarnymi głośno było także o aktywiszczu San Kocoń, kandydującemu do Sejmu z list Zielonych. Działacze mandatu nie otrzymało, ale za to udało się to dwóm innym niebinarnym osobom politycznym, które zasiliły rady osiedli w Poznaniu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!
Natka Pietruszki i Milo Ostalskie złożyli ślubowania
Milo Ostalskie i Natka Pietruszki to nowe osoby członkowskie rad osiedli w Poznaniu. Milo dołączyło do Rady Osiedla Piątkowo, a Natka do Rady Osiedla Św. Łazarza. Osoby polityczne reprezentują młodzieżówkę partii Razem - Młodych Razem. Swoje ślubowania złożyli w połowie czerwca.
Post Młodych Razem nieoczekiwanie wybił się w social mediach, a nowi radni spotkali się z hejtem i kpinami. Szczególne emocje budzi wśród internautów Natka Pietruszki.
"Myślałem, że najciekawszą postacią z Łazarskiego rejonu jest Bonus BGC. Jednak Natka Pietruszki wygrała" - drwi PapJeż p0lak. "To bardzo ciekawe, że tylko młode pokolenie czują się 'onymi'" - dodaje Professor Mittelshcmertz. "Poznań miasto doznań".
W temacie społeczeństwo
- Tampony z gąbki morskiej przejmują social media? Ginekolodzy biją na alarm
- Influencerzy wspierają program dla młodych. Pojawili się na gali podsumowującej "Godzinę dla MŁODYCH GŁÓW"
- Influencer zginął na oczach widzów. Tragiczny finał lotu Tang Feijiego
- Legalizacji nie będzie. Rząd przedstawił mocne stanowisko
Popularne
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Nikita i Cameraboy rozstali się? Mocny statement krąży w sieci
- Znamy cenę biletów na Doję Cat. Na miejsca przy samej scenie trzeba się wykosztować
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- Wejdą nowe smaki Wojanków? Internet huczy od pogłosek
- Antyki, czyli kuchnia babci na TikToku. Wywiad z ikonicznym twórcą
- Lola Young odwołała trasę koncertową? Wszystko przez dramatyczny wypadek na scenie
- Julia Wieniawa - "Światłocienie" nudzą i bawią [RECENZJA]
- Louis Tomlinson wystąpi w Polsce. Fani krytykują wybór daty koncertu?