Oskar Szafarowicz twierdzi, że Polkom pod rządami PiS żyje się świetnie

Oskar Szafarowicz odleciał na amen: "Dobry czas dla Polek" [OPINIA]

Źródło zdjęć: © Twitter
Maja Kozłowska,
22.06.2023 16:29

Oskar Szafarowicz bardzo się stara, aby cały czas było o nim głośno. Młody działacz PiS w swoim najnowszym wpisie jawnie drwi z sytuacji kobiet w Polsce.

Oskar Szafarowicz bardzo często gości na łamach naszego portalu. Ostatnio złamał swój strike i najwyraźniej dąży do tego, aby wrócić do regularności i faktycznie pojawiać się na vibez.pl w ramach codziennej rutyny. A jak lepiej dołożyć do pieca, niż wspominając o dobrobycie Polek za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Działacz PiS opublikował na Twitterze wpis, w którym skwapliwie wylicza wszystko, co kobiety otrzymały od państwa za rządów Zjednoczonej Prawicy. Z jego tweeta przewija się naprawdę wspaniały obraz tego, co Prawo i Sprawiedliwość robi dla Polek. W końcu zasługi partii rządzącej można dwoić i troić, prawda?

Kto lepiej powie kobietom, jak dobrze im się żyje, jeśli nie Oskar Szafarowicz? Mmm, Polki wprost to uwielbiają - klasyczny mansplaining w wykonaniu białego cis faceta.

Oskar Szafarowicz: "to dobry czas dla Polek"

Faktycznie, jest za co być wdzięcznym. Za opresję na osobach LGBT - im mniej homoseksualnych mężczyzn w Polsce tym lepiej, nie będą zabierać prawdziwym kobietom potencjalnych partnerów. Za zakaz aborcji - nie trzeba robić jej w kraju. Kolejny pretekst do zagranicznej wycieczki. Za konieczność protestów - to świetny sposób, aby zintegrować się z innymi kobietami i znaleźć serdeczną przyjaciółkę.

PiS naprawdę robi dla dla kobiet tyle dobrego. Jak można być tak ślepym i tego nie dostrzegać?

trwa ładowanie posta...

Brednie Oskara Szafarowicza. Kobiety mają aż za dobrze

Przede wszystkim należy wspomnieć, że większość wyszczególnionych przez Szafarowicza punktów nie dotyczy jedynie kobiet. Część z nich to programy socjalne, które spokojnie można odnieść do całego społeczeństwa.


Obalmy teraz twierdzenia Szafarowicza, jakoby PiS zrobił dla Polek tak wiele:

 • wiek emerytalny został obniżony także względem mężczyzn (do 65 r. życia),
 • "programy społeczne dla mam", 500+, wyprawka 300+ są w rzeczywistości finansowym wsparciem dla obojga rodziców w wychowaniu dzieci. Kobiety nie czerpią przecież z tych funduszy dla siebie, to zasilenie budżetu domowego,
 • wzrost liczby miejsc w żłobkach - serio? Ojcowie nie mają już absolutnie żadnego udziału w wychowaniu dzieci, żeby podciągać to specjalnie pod gratyfikację kobiet?
Oskar Szafarowicz
Oskar Szafarowicz (Twitter)
 • młode Polki zwolnione z podatku PIT - a także młodzi Polacy, młode osoby niebinarne i transpłciowe. Kolejny tweet Oskara będzie o tym, ile PiS robi dla społeczności LGBT,
 • wsparcie dla seniorów - ponownie, dotyczy seniorów, wszystkich. Nie jest to absolutnie program nastawiony na wsparcie konkretnie kobiet,
 • luka płacowa jest badana na tych samych stanowiskach. Nie zostało uwzględnione, że kobiety wykonują mniej płatne zawody - mówią dane Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Oskar nie przytacza żadnych źródeł, z których korzystał, aby podać dokładne dane liczbowe. Dodatkowo sprawnie manipuluje faktami, by udowodnić swoje argumenty. Nie można zaprzeczyć 13. emeryturom czy programowi 500+.

W narracji Szafarowicza kobieta nie jest jednak samodzielną jednostką. Na pierwszym planie jest przecież rola matki. 500+ jest dla niej. Możliwość oddania dziecka pod państwową opiekę jest dla niej.

Z tych przywilejów korzysta tylko kobieta. Nie ojciec, który również powinien partycypować w wychowaniu dzieci. Nie cała rodzina, której standard życia się podniesie, jeśli dwie osoby będą pracować na utrzymanie gospodarstwa domowego. Nie - według Oskara Szafarowicza korzysta z tego wyłącznie kobieta-matka.

Polki protestują przeciwko PiS. Od kilku lat

Wystarczyłoby jedno zdjęcie ze Strajku Kobiet, by zilustrować, jak Polki są zniesmaczone i sfrustrowane rządami Zjednoczonej Prawicy. Kobiety od 2016 r. protestują przeciwko zakazowi aborcji. Polki, ale również Polacy, ramię w ramię walczą o zaprzestanie łamania praw człowieka i praworządność.

Wpis Szafarowicza może wywołać tylko jedno - śmiech. Skoro Zjednoczona Prawica wprowadziła tyle udogodnień dla mam, to dlaczego - jak wynika z badań CBOS - ponad 70 proc. kobiet w wieku rozrodczym nie chce mieć dzieci? Co przyjdzie mi z obniżenia wieku emerytalnego, jeśli ja tej emerytury najprawdopodobniej nie dożyję, bo przez ignorancję prawicy temat kryzysu klimatycznego w Polsce w zasadzie nie istnieje? PIT zero? Super, szkoda tylko że w obliczu inflacji niewiele daje. Rządy Zjednoczonej Prawicy jako kobiecie przyniosły mi tylko kurczące się oszczędności, perspektywę walki o wodę i poczucie, że nie mogę decydować o swoim ciele. Rzeczywiście, świetne zmiany "na lepsze" - komentuje dziennikarka vibez.pl, Ania Rusak.
Stwierdzenie, że za rządów Zjednoczonej Prawicy trwa "dobry czas dla Polek" bardzo mnie denerwuje. Odebrano nam prawo do aborcji, kobiety umierają w szpitalach, ponieważ lekarze boją się abortować płody... Przemysław Czarnek twierdzi, że jako kobieta nie powinnam rozwijać kariery tylko rodzić dzieci. Politycy Zjednoczonej Prawicy pokazują się u boku abp. Jędraszewskiego, który uważa, że nie rodzimy dzieci, bo wolimy balować, a prezes PiS Jarosław Kaczyński robi z nas alkoholiczki mówiąc, że "dajemy w szyje" zamiast spełniać się w roli matek. Co do 500+ i 300+, nie robią one na mnie wrażenie - to w końcu moje pieniądze - dodaje dziennikarka vibez.pl, Natalia Witulska
Polki i Polacy protestują przeciwko partii rządzącej
Polki i Polacy protestują przeciwko partii rządzącej (Ogólnopolski Strajk Kobiet)

Czy kobietom w Polsce żyje się dobrze? Mówił Oskar Szafarowicz

Polki znajdują się w punkcie, w którym ich prawa są dramatycznie ograniczane, a politycy nie wahają się przed publicznym sprowadzeniem ich do funkcji inkubatorów. Kobiety nie mają perspektyw na bezpieczne planowanie rodziny, a dotyczy to zarówno obaw przed niedostateczną opieką prenatalną, jak i kwestii mieszkaniowych.

Oskar Szafarowicz, opisując rządy PiS jako "dobry czas dla Polek", wykazał się nadzwyczajnie obrzydliwą gruboskórnością i absolutnym brakiem empatii. Czego jednak można spodziewać się po kimś, kto wykorzystał oficjalne hasło Strajku Kobiet do szczucia na imigrantów?

#AniJednejWięcej - aby za żadną Polkę nie wypowiadał się już Oskar Szafarowicz.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 3
 • emoji ogień - liczba głosów: 2
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 14
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 7
 • emoji kupka - liczba głosów: 72
comingout,zgłoś
A wyglada jak kryprto ... tego. Nie potrafi sie z tym pogodzic, dlatego jest taki aktywny. Tacy zawsze tak maja. Podobnie jego prezio. Najlepiej wie co dobre dla innych.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
pete,zgłoś
No i widzicie? Wlasnie ten język "miłości" pisany poniżej krytykujecie, ale go dalej udostępniacie. Coś z wami nie tak? Czy to tylko ściema?
Odpowiedz
1Zgadzam się3Nie zgadzam się
soooo,zgłoś
ten vibez to chyba przez POszolomow tworzony, oskar ma racje, przeciez mlodzi do 26 roku nie musza placic podatku
Odpowiedz
0Zgadzam się25Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 51