Mentzen kpi z chorób psychicznych

Mentzen kpi z chorób psychicznych. Tak ratuje sondaże?

Źródło zdjęć: © Sławomir Mentzen / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.08.2023 13:45

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen wybrał jeden z najgorszych sposobów, by przyciągnąć uwagę odbiorców. Polityk uznał, że choroby psychiczne to dobry temat do żartów. Nieodpowiedzialna postawa wywołała burzę w mediach społecznościowych.

Im bliżej daty wyborów parlamentarnych, tym politycy sięgają po coraz bardziej kontrowersyjne sposoby, by poprawić wyniki sondaży. Donald Tusk wystawił na listach prezesa Agrounii Michała Kołodziejczaka i adwokata Romana Giertycha, za co spotkała go fala krytyki. Decyzje te bledną w porównaniu z tym, co zrobił lider Konfederacji Sławomir Mentzen.

Polityk opublikował film na TikToku, który nagrał podczas wizyty w Choroszczy. W miejscowości znajduje się szpital psychiatryczny. Placówka istnieje od ponad 90 lat. Mentzen wykorzystał ją do uderzenia w politycznych rywali.

- Dzisiaj przyjechałem do Choroszczy, ale nie na badania, tylko zarezerwować miejsce w tutejszym szpitalu dla twórców Nowego Ładu, Tuska oraz Kaczyńskiego, których wyślemy tu zaraz po wyborach 15 października - powiedział Mentzen, stojąc w okularach przeciwsłonecznych na tle napisu "I love Choroszcz".

trwa ładowanie posta...

Sławomir Mentzen żartuje z chorób psychicznych

Film Mentzena spotkał się z ogromną krytyką. Zarówno zwykli internauci, jak i publicyści nie szczędzą gorzkich słów politykowi.

"Szczerze gratuluję poczucia humoru w kraju, w którym pacjenci takich oddziałów od lat zmagają się z ogromną stygmatyzacją, a wśród dzieci i młodzieży dramatycznie rośnie liczba prób samobójczych" - napisał na portalu X Marek Mikołajczyk, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej".

"Nie ma zgody na żarty z osób z problemami psychicznymi. Nie może być zgody na ich stygmatyzację. A Konfederacji warto przypomnieć, że psychiatrię i tego rodzaju stygmatyzację do walki z przeciwnikami politycznymi wykorzystywali Sowieci" - skomentował publicysta Tomasz Terlikowski.

"Sławomir Mentzen, osobom w kryzysach psychicznych za takie stygmatyzujące ich słowa należą się co najmniej przeprosiny, bo w szczere przemyślenie sprawy wątpię" - grzmi Emilia Bartkowska-Młynek, kandydatka do Sejmu Lewicy.

"Prymitywnie i rubasznie jak przy piwku na grillu. A po kilku takich piwkach snuje się wizje 'jakbym był u władzy, to ja bym...'. Konfederacja w pigułce" - pisze użytkownik o imieniu Mirosław.

Przypomnijmy, że w sondażu opublikowanym na portalu wiadomosci.wp.pl poparcie dla Konfederacji wyniosło 12,7 proc. To mniej o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 18
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 95
  • emoji kupka - liczba głosów: 30
Koks,zgłoś
Wy chyba nie kumacie idei choroszczy xD
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Mała Gosia,zgłoś
Skandal. A może zarezerwuje tam miejsce dla siebie? Po jego kilku wistach byłoby to zasadne.
Odpowiedz
6Zgadzam się4Nie zgadzam się
Papadrelle,zgłoś
Żenujący artykuł.
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 39