Mentzen zatrudnia: proponuje stawkę poniżej minimalnej

Mentzen - król wolnego rynku. Praca za uścisk dłoni prezesa?

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
09.01.2024 10:45

Sławomir Mentzen słynie z wolnorynkowego podejścia do gospodarki, upodobania do piwa, konserwatywnych poglądów. Ma przy tym tendencję do oferowania pracy z pensją poniżej aktualnych standardów.

Sławomir Mentzen to jeden z liderów Konfederacji i poseł X kadencji Sejmu. Polityk prowadzi również kancelarię podatkową, a także jest właścicielem browaru oraz lokalu Pub Mentzen w Toruniu. Po rozczarowującym dla sympatyków partii wyniku październikowych wyborów, w których Konfederacja zdobyła ledwie 7,16 proc. poparcia, Mentzen znalazł się w ogniu krytyki. "Żelazny elektorat" skrajnych konserwatystów podzielił się na kilka obozów. Część wyborców poczuła się zdradzona przez polityka, który podjął decyzję o zawieszeniu Janusza Korwin-Mikkego w prawach członka, a następnie poinformował, że w kolejnych wyborach JKM nie wystartuje z list Konfederacji.

Realnie Mentzen pozostał na wygranej pozycji - przynajmniej do czasu. Ma stołek w Sejmie i rozwinięte media społecznościowe, a wszystko wskazuje, że wkrótce bitwa o wyborców przeniesie się do internetu. Może nie będzie wyglądać w taki sposób, w jaki próbował to zrobić polityk, ale areną definitywnie stanie się Instagram, TikTok czy YouTube. Na tej ostatniej platformie seria "MENTZEN GRILLUJE" wykręca od prawie 500 tys. do nawet 1,4 mln wyświetleń.

Mentzen zatrudnia: oferuje poniżej najniższej krajowej
Mentzen zatrudnia: oferuje poniżej najniższej krajowej (TikTok)

Sławomir Mentzen - wzór wolnorynkowego pracodawcy

Poseł Konfederacji głośno manifestuje swoje wolnorynkowe poglądy. Zasłynął z chwytliwego sloganu: "dom, grill, trawa, dwa samochody i wakacje". Według niego te dobra powinny być standardem dla każdego Polaka.

Abstrahując od faktycznych potrzeb - mieszkając w dużym mieście, samochód nie jest wcale niezbędny - wizja brzmi naprawdę wspaniale. Szkoda, że sam jej piewca nie dokłada ani jednej cegiełki do jej budowy.

Wielokrotnie opisywaliśmy oferty pracy w kancelarii Mentzen. Czerwonych flag w ogłoszeniach nie brakowało: gotowość do pracy ponad normę, lekceważenie work-life balance'u, a dodatkowo niskie wynagrodzenie - często w okolicach najniższej krajowej.

Nowy rok, nowy Mentzen? Jednak nie tym razem. Polityk ponownie szuka pracownika do swojej kancelarii. Ponownie za śmieszne pieniądze.

Mentzen i praca poniżej najniższej krajowej

Sławomir Mentzen znowu rekrutuje na stanowisko asystent/asystentka ds. obsługi klienta. W kwietniu 2023 r. również poszukiwał osoby na ten wakat. Wówczas proponował pracę w wymiarze 1/2 lub 3/4 etatu i pensję w wymiarze 1 800-3 600 zł brutto miesięcznie.

W tym roku polityk raczej nie jest hojniejszy. Oferuje umowę zlecenie lub umowę o pracę - w zależności od preferencji oraz raz jeszcze podkreślił, że konieczna jest "gotowość do pracy ponad normę". Widełki za pracę jako asystent/asystentka ds. obsługi klienta w kancelarii Mentzen wahają się w przedziale 3900-4200 zł brutto miesięcznie za cały etat. Warto zauważyć, że pensja minimalna w styczniu 2024 r. wynosi 4242 zł brutto. Za to, co proponuje Mentzen, dom, grill, trawę, dwa samochody i wakacje można mieć jedynie w Simsach i to co najwyżej tych spiraconych. Wszystkie dodatki kosztują bowiem 2848,50 zł, nie mówiąc już o akcesoriach, pakietach rozgrywki i kitach...

Gdyby ktoś zdecydował się aplikować - oferta jest ważna do 13 stycznia br. Poniżej publikujemy również zakres obowiązków, wymaganych na stanowisku asystenta/asystentki ds. obsługi klienta.

Oferta pracy w kancelarii Mentzen
Oferta pracy w kancelarii Mentzen (pracuj.pl)
Kancelaria Mentzen zatrudnia. Oferuje pensję poniżej najniższej krajowej
Kancelaria Mentzen zatrudnia. Oferuje pensję poniżej najniższej krajowej (pracuj.pl)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
POLKA,zgłoś
NIECH SAM POBIERA TAKIE WYNAGRODZENIE A NIE MA I PCHA SIE DO KORYTA ALE TAKIE TO ZAWSZE NIENAZARTE,MYSLI ZE WSZYSTKO ZABIERZE ZE SOBA DO GROBU.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Denerwuje was, towarzyszu redaktorze, popularność tego polityka co ? :) no będziecie się jeszcze bardziej denerwowali :(. Obecnie rządzący robią wszystko by udowodnić ze sa lepsi w destrukcji państwa niż PiS , a to woda na młyn tego nielubianego przez was, towarzyszu redaktorze, pana…
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
łowca Lemingów,zgłoś
Akurat dr Sławomir Mentzen to nie pociotek czerwonych rodziców czy pisowskiego układu. Doszedł do wszystkiego własną pracą. Nikt nokogo nie zmusza do zatrudniania się u Mentzena czy jemu podobnych. Wolny rynek. kapujecie lewaki tu piszące? czy nie kumacie. Za darmo nic nie ma . Pasożytnictwo to nie tędy droga
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 13