Uczestniczka Olsztyńskiego Marszu Wolności została postrzelona wiatrówką

Marsz Równości: uczestniczka postrzelona z wiatrówki

Źródło zdjęć: © Facebook, canva
Maja Kozłowska,
23.05.2023 10:45

Podczas Marszu Równości w Olsztynie jedna z uczestniczek została postrzelona w głowę z wiatrówki. Miała przy sobie tęczową flagę.

20 maja w Olsztynie odbył się III Olsztyński Marsz Równości. Event był objęty honorowym patronatem prezydenta miasta oraz Komisji Europejskiej w Polsce. Podczas marszu odbyło się kilka drag shows, a impreza miała swój finał na afterparty w jednym ze studenckich klubów.

Jak donosi grupa Stonewall, jedna z uczestniczek Olsztyńskiego Marszu Równości została postrzelona w głowę z wiatrówki. Osoba nie jest w niebezpieczeństwie. Według informacji podanych przez media wyszła już ze szpitala.

"Policja nie łączy postrzelenia z Marszem"

Organizatorki Olsztyńskiego Marszu Równości błyskawicznie wydały oświadczenie w sprawie postrzelenia z wiatrówki jednej z uczestniczek. Dziewczyna została zaatakowana ok. godziny 17.00, kiedy wraz z przyjaciółką szła do klubu na afterparty. Miała przy sobie tęczową flagę, co zostało podkreślone w komunikacie, niejednoznacznie sugerując prawdopodobną motywację sprawcy.

Agresor nie został jeszcze złapany, a organizatorki Olsztyńskiego Marszu Równości zachęcają do dzielenia się wszystkimi informacjami na temat sprawy z policją. Dodały również, że funkcjonariusze nie łączą postrzelenia dziewczyny z marszem.

trwa ładowanie posta...

Komentarze pod postem Olsztyńskiego Marszu Równości jasno wyrażają dezaprobatę wobec założenia policji. Nie wszyscy internauci uważają jednak incydent z postrzeleniem uczestniczki za karygodny. Na olsztyn.com.pl zamieszczono masę obrzydliwych komentarzy, które w tym momencie zostały już usunięte przez moderatora strony.

Komentarze pod artykułem o postrzeleniu uczestniczki Olsztyńskiego Marszu Równości
Komentarze pod artykułem o postrzeleniu uczestniczki Olsztyńskiego Marszu Równości (Facebook)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 34
  • emoji ogień - liczba głosów: 12
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 57
  • emoji smutek - liczba głosów: 25
  • emoji złość - liczba głosów: 33
  • emoji kupka - liczba głosów: 38
staszewski,zgłoś
moze strzelal jakis uczestnik marszu?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się