Marsze równości 2023 kalendarz

Parady i marsze równości 2023. Mapa wszystkich wydarzeń

Źródło zdjęć: © Ronê Ferreira / Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.01.2023 08:00

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza przygotowało Kalendarz Marszów Równości 2023. Opracowanie zawiera terminy i lokalizacje tegorocznych marszów równości. Aktywiści na bieżąco aktualizują mapę.

Każdego roku społeczność LGBTQ+ organizuje wiele wydarzeń marszowych w mniejszych i większych miastach Polski. To okazje do tego, by wspólnie wyrazić poparcie dla idei otwartości i wzajemnego szacunku. Marszów i parad równości przybywa z każdym rokiem. Gdzie szukać informacji na ich temat? Z pomocą przybywają działacze ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, którzy stworzyli kalendarium.

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa, która działa na rzecz równego traktowania społeczności LGBTQ+. Celem działaczy jest doprowadzenie do sytuacji, gdy wszystkie osoby bez względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową będą mogły zawierać małżeństwo w Polsce. Stowarzyszenie istnieje od 2009 roku.

Marsze równości 2023. Gdzie szukać informacji?

"Już niedługo rozpocznie się ten najwspanialszy, najbardziej wyczekany czas w roku - sezon marszowy. (...) Jak co roku przygotowałyśmy także kalendarz marszowy, dzięki któremu nie ominie Was żaden przemarsz! Pierwsze daty już pojawiły się na stronie, ale to na pewno jeszcze nie koniec" - czytamy na fanpejdżu stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

trwa ładowanie posta...

Kalendarium Marszów Równości 2023 póki co zawiera niewiele wydarzeń. To zrozumiałe, bo organizatorzy marszów i parad dopiero planują terminy eventów. Warto regularnie odwiedzać stronę, aby wiedzieć, kiedy i gdzie odbędzie się marsz równości. Na ten moment wiemy już o czterech takich inicjatywach.

  • 27 maja ulicami Trójmiasta przejdzie 8. Trójmiejski Marsz Równości pod hasłem "Różnorodność jest wolnością"
  • 3 czerwca ulicami Wrocławia przejdzie 15. Wrocławski Marsz Równości
  • 1 lipca ulicami Poznania przejdzie 19. Marsz Równości w Poznaniu
  • 2 września ulicami Katowic przejdzie Katowice-Odesa Pride. To wydarzenie odbędzie się wspólnie z aktywistami społeczności LGBTQ+ z ukraińskiej Odesy
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2591
  • emoji ogień - liczba głosów: 450
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1335
  • emoji smutek - liczba głosów: 80
  • emoji złość - liczba głosów: 40
  • emoji kupka - liczba głosów: 1326
Julka,zgłoś
Będę czekać na katowicee 😍
Odpowiedz
5Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
pacyfikator,zgłoś
te marsze są bez sensu
Odpowiedz
6Zgadzam się17Nie zgadzam się
Antonio,zgłoś
Nie będę obrażał nikogo. Dodam że miłość nie wyklucza. Ale te marsze rownosci są beż sensu. Lepiej zrobić raz w roku jakieś dzień-kilka dni i organizować festiwal podobnie na Woodstock. Wśród maszerujących tak samo często są prowokatorzy, dla tego nie pójdę na marsz rownosci
Odpowiedz
2Zgadzam się8Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5