Marcin Matczak porównuje polską politykę do bajki "Tom i Jerry"

Marcin Matczak porównuje politykę do kreskówki. "Święto z pieczeniem kaczki"

Źródło zdjęć: © Twitter: Radio_TOK_FM / Twitter: Radio_TOK_FM
Weronika Paliczka,
25.10.2023 10:00

Profesor Marcin Matczak krytykuje przyszły rząd. Prawnik porównał polską politykę do serialu animowanego.

Profesor Marcin Matczak kreuje się na jednego z najważniejszych komentatorów polityki. Wybory parlamentarne skłoniły go do wzmożonej aktywności w mediach społecznościowych.

W najnowszym wpisie na X (Twitterze) prof. Marcin Matczak skomentował plan tworzenia rządu przez opozycję. Prawnik wydaje się sceptyczny w kwestii obniżenia polaryzacji.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Matczak napisał: "Czyli ta polityka obniżania polaryzacji ma polegać na tym, że lewica będzie rządzić polską szkołą, Roman Giertych będzie ministrem sprawiedliwości, a pierwsza ważna decyzja to przeniesienie pomnika Lecha Kaczyńskiego z Placu Piłsudskiego w bardziej ustronne miejsce? W każdym razie w tej sprawie wspomniany Roman Giertych zorganizował sondę na Twitterze. Dodajcie jeszcze święto narodowe z pieczeniem kaczki i uda wam się zamienić Polskę w kreskówkę "Tom i Jerry": jeden goni drugiego, a co jakiś czas główne partie zamieniają się rolami. To nie jest poważny kraj - to groteska."

trwa ładowanie posta...

Niechęć prof. Matczaka do działań koalicji wyczuli internauci i nie omieszkali wypunktować prawnika. "Już dawno zrozumieliśmy, że urządził się Pan za PiSu i chce utrzymać 'status quo' tj. żeby jak najmniej się zmieniło. Naprawdę." Wiele osób zauważa, że Matczak nie poczekał z krytyką do utworzenia rządu i jest sceptyczny od samego startu. "Żenada. PiS rządził 8 lat i maksymalnie upolitycznił państwo, urządził tępą propagandę. Opozycja wygrała wybory, jeszcze nie rządzi, a Matczak stawia znak równości. No... kur... ręce opadają."

Internautów intryguje także niechęć prof. Matczaka do wizji objęcia nadzoru nad edukacją przez Nową Lewicę. Wiele osób zauważa, że politycy i polityczki koalicyjnego klubu parlamentarnego mają konkretny plan na szkoły: "A jaki ma Pan problem z Lewicą w kontekście wzięcia odpowiedzialności za polską szkołę? Nie podoba się Panu postulat psychologa w każdej szkole, ciepłego posiłku dla każdego ucznia, czy może drażni Pana postulat świeckiej szkoły?"

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 108
  • emoji ogień - liczba głosów: 12
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 217
  • emoji smutek - liczba głosów: 36
  • emoji złość - liczba głosów: 47
  • emoji kupka - liczba głosów: 143
Młody,zgłoś
Tusk juz pokazał jak za niego była bieda i szukanie pracy ze straszeniem 20 stu czeka przed bramą jak się coś nie podoba. Niebawem sobie przypomnicie
Odpowiedz
14Zgadzam się6Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Dora,zgłoś
Znaleźli haki na prof.i to wykorzystują.
Odpowiedz
5Zgadzam się3Nie zgadzam się
Taka prawda!,zgłoś
Mataczy i tyle. Trzeba się przyjrzeć i rozliczyć. Profesjonalnie wyciąć wszystkie karpy!
Odpowiedz
4Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 332
Komentarze (332)
Powrót