Marcin Matczak o opozycji

Marcin Matczak zaczepia opozycję. "Głupio dokuczacie ludziom"

Źródło zdjęć: © YouTube - zurnalista.pl / YouTube
Natalia Witulska,
29.10.2023 12:00

Prof. Marcin Matczak po raz kolejny wypowiada się na temat zjednoczonej opozycji. Prawnik stwierdził, że jej przedstawiciele niemądrze podchodzą do przyszłego rządzenia.

Marcin Matczak to polski prawnik, radca prawny, profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, specjalista w zakresie teorii i filozofii prawa, profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W sobotę 28 października wyraził opinię na temat zjednoczonej opozycji, która najpewniej przejmie władzę w Polsce.

Marcin Matczak ostro o zjednoczonej opozycji

W niedzielę 15 października odbył się w Polsce wybory parlamentarne. Mimo że najwięcej mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, władzę najprawdopodobniej przejmie część zjednoczonej opozycji. Jeszcze nie powstała umowa koalicyjna, nie wiadomo kto będzie zajmował się jakim resortem, a prof. Marcin Matczak już wie, jak będą wyglądały przyszłe rządy.

"Wygraliście niemożliwe do wygrania wybory i, jak rozumiem, na tym cudzie chcecie zbudować kraj, w którym wojna polsko-polska trwa w najlepsze. Zamiast na zimno egzekwować prawo od pisowskich funkcjonariuszy, z przyjemnością drażnicie ich elektorat.

Zamiast mądrze rozliczać władzę, głupio dokuczacie ludziom. Chcecie pieczonej kaczki jako symbolu dziękczynienia. Chcecie ich upokorzyć. Wydaje się wam, że te osiem lat to była anomalia, że sprawy już wróciły na prawidłowy tor i że już się nigdy wam Polska nie wykolei" - napisał na X (Twitter) prof. Matczak w sobotę 28 października.

trwa ładowanie posta...

Nie wiadomo kto będzie kierował Ministerstwem Edukacji i Nauki. Opozycja nie wskazała żadnych nazwisk. W sieci pojawiają się jedynie plotki, że chętna na objęcie teki jest Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Prof. Marcin Matczak wie już jednak, jak będzie wyglądała polska szkoła.

"Było tysiąc godzin religii w szkołach, teraz będzie tysiąc godzin wychowania seksualnego i szkoleń antydyskryminacyjnych, gdzie i podejście do seksu, i dyskryminacja będą definiowane wyłącznie lewicowo, jakby innych opcji nie było. Czy w nowym programie nauczania będzie coś o wartości małżeństwa albo macierzyństwa? - napisał ironicznie na X (Twitter) Marcin Matczak.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 1