"Work-life balance? Młodzi powinni pracować po 18 GODZIN DZIENNIE"

"Indyjski Matczak": Młodzi powinni pracować po 18 godzin dziennie"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Linkedin, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.09.2022 13:30

Linkedin: Indyjski prezes stwierdził, że młodzi powinni pracować po 18 godzin dziennie, a work-life balance zostawić sobie na późniejszy okres. Mam wrażenie, że słucham prof. Marcina Matczaka.

Żebyście od razu załapali nawiązanie: prof. Marcin Matczak, ojciec rapera Maty, w ubiegłym roku wypowiedział się dość szorstko o trendzie work-life balance, szczególnie przypisywanego młodym pracownikom. Według niego, młodzi powinni oni pracować po 16 godzin dziennie, aby odnieść sukces.

Teraz stawka została podbita.

Prezes indyjskiej firmy: "Młodzi powinni pracować po 18 godzin dziennie"

Shantanu Deshpande, prezes Bombay Shaving Company, ogłosił w poście na Linkedinie, że młodzi powinni "wielbić swoją pracę" i  pracować po 18 godzin dziennie przez pierwsze cztery - pięć lat swojej kariery.

To nie żart:

"Kiedy masz 22 lata i jesteś nowy w swojej pracy, rzuć się w nią. Dobrze się odżywiaj i dbaj o kondycję, ale wkładaj w to 18-godzinne przez co najmniej cztery - pięć lat" - napisał w poście.

"Widzę mnóstwo młodych ludzi, którzy oglądają losowy content na okrągło i przekonują siebie, że 'work-life balance, spędzanie czasu z rodziną, odmładzanie bla bla' jest ważne. Jest, ale nie tak młodym wieku. (...) Umiejętności, którw budujesz w pierwszych pięć lat kariery, niosą cię przez jej resztę. Przyjmij to na klatę i bądź nieustępliwy. Będziesz przez to o wiele lepszy" - stwierdził Shantanu Deshpande na Linkedinie.

trwa ładowanie posta...

Autor posta tłumaczył potem, że te "18 godzin" to symboliczne stwierdzenie i miało ono znaczyć tylko tyle, że należy "dawać z siebie wszystko i jeszcze więcej".

Jak się to skończy dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, relacji międzyludzkich? Czy naprawdę w młodym wieku powinniśmy jedynie spać i pracować?

CEO odszedł z Linkedina po fali krytyki

W kolejnym poście Deshpande poinformował o decyzji odejścia z Linkedina. Przeprosił też za swoje słowa:

"Nie miałem na myśli tego, że powinno się pracować codziennie po 18 godzin. To było wyolbrzymienie, aby pokazać o co mi chodzi, ale zostało wyjęte z kontekstu. Miałem na myśli tylko to, żeby dać z siebie wszystko" - przekonuje.

Skomentował też zachowanie osób, które zaczęły wypisywać do rodziców prezesa:

"Do tych, którzy wysyłali paskudne wiadomości typu "twój syn jest właścicielem niewolników" do moich rodziców i tysięcy podobnych - wygraliście" - dodał.

Shantanu Deshpande, CEO tłumaczy swoje słowa
Shantanu Deshpande, CEO tłumaczy swoje słowa (Linkedin)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2