Barbara Nowak kontra ambasada Szwecji

Kuriozalne słowa Barbary Nowak. Ambasada Szwecji reaguje

Źródło zdjęć: © Facebook - Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty / Facebook
Natalia Witulska,
22.11.2023 12:30

Barbara Nowak słynie z dziwnych oraz często kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem przeszła samą siebie i powołała się na nieprawdziwe informacje. Do jej słów odniosła się ambasada Szwecji.

W poniedziałek 20 listopada Barbara Nowak udzieliła wywiadu Wirtualnej Polsce. Małopolska kuratorka oświaty powiedziała w nim bardzo zaskakujące oraz dziwne rzeczy. Stwierdziła, że w Szwecji przedszkolanki masturbują dzieci. Słowa te odbiły się szerokim echem.

Barbara Nowak kontra ambasada Szwecji

W rozmowie z WP Barbara Nowak wypowiadała się m.in. na temat społeczności LGBT oraz edukacji seksualnej. Kuratorka stwierdziła, że nie jest homofobką. Przypomnijmy szybko, że nazywała osoby nieheteronormatywne cywilizacją śmierci.

Jeżeli chodzi zaś o edukację seksualną, nie jest tajemnicą, że Barbara Nowak nie jest jej zwolenniczką. W wywiadzie dla Wirtualnej Polski odniosła się do kraju, w którym jest ona normalnością, czyli Szwecji. Problem w tym, że kuratorka trochę się zapędziła. Stwierdziła, że w szwedzkich przedszkolach nauczycielki mają specjalne pokoje, w których masturbują dzieci. Gdy Paweł Figurski dopytał, gdzie występują takie sytuacje, Barbara Nowak kazała mu sobie poczytać.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Słowa Barbary Nowak odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Na wypowiedź kuratorki zareagowała ambasada Szwecji. Do słów ulubienicy Przemysława Czarnka odniosła się na X (Twitter).

"Pojawiły się absurdalne i nieprawdziwe twierdzenia na temat szwedzkich przedszkoli. To ubolewania godne, że dezinformacja na temat Szwecji jest szerzona w ten sposób. Przy tej okazji warto pamiętać, jak ważne jest sprawdzanie faktów i poszukiwanie wiarygodnych źródeł informacji" - czytamy na profilu szwedzkiej ambasady.

trwa ładowanie posta...

Barbara Nowak nie ufa szwedzkiej ambasadzie

Barbara Nowak nie została dłużna i odniosła się do wpisu szwedzkiej ambasady. Kuratorka napisała krótko, że nie ufa instytucji.

"W 2015 Ambasada Szwedzka zarzekała się, że w Szwecji nie ma 54 stref szariatu, a były. W Szwecji rocznie 20 tys. dzieci jest odbieranych rodzicom. Czy to znaczy, że dzieci w Szwecji są bezpieczne? W wywiadzie @p_figurski powtórzyłam relację Polki ze Szwecji. Nie ufam Ambasadzie" - napisała Barbara Nowak.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0