A co, jeśli ksiądz się zakocha?

Ksiądz mówi, co robić, gdy duchowny się zakocha. "To jest brutalne"

Źródło zdjęć: © Facebook - ks. Piotr Jarosiewicz / Facebook
Natalia Witulska,
21.11.2023 16:30

Ks. Piotr Jarosiewicz udostępnił film na TikToku. Odpowiedział w nim na pytanie, co musi zrobić duchowny, jeśli się zakocha.

Ks. Piotr Jarosiewicz to kapłan regularnie udzielający się w mediach społecznościowych. Na TikToku obserwuje go prawie 300 tys. osób. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry oraz imponujący wynik. W jednym z filmików duchowny odpowiedział, co musi zrobić ksiądz, jeśli się zakocha.

Co zrobić, jeśli ksiądz się zakocha?

- Jeśli jest zakochanie, to zanim dojdzie do tego zakochania, to jest zauroczenie. Czyli widzę ładną dziewczynę, która mi się podoba i teraz to co z tym robię, miaruje albo zauroczenie, które przejdzie w zakochanie, albo to co nie jest w kontekście mojego powołania dobre, utnę. Ojciec Adam Szustak mówi, że są w każdym z nas dla wilki. Dobry i zły. Wygra ten, którego karmię - powiedział ks. Jarosiewicz.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

- Jeśli jestem księdzem i widzę dziewczynę ładną, którą potencjalnie mógłbym się rozkochać, zakochać, no to normalne jest to, że to ucinam. A dlaczego? Bo w momencie, w którym ucinam tę rzeczywistość, rozwój tej sytuacji, ja bardziej utwierdzam się w powołaniu do kapłaństwa. To jest brutalne, to jest słabe tak? A jeśli masz żonę drogi mężu i ci się inna dziewczyna spodoba, to z miłości do tej żony ucinasz tę rzeczywistość, żeby tam się nie rozkochiwało - kontynuował duchowny Jarosiewicz.

Ksiądz Jarosiewicz powiedział, że może się nam spodobać drugi człowiek. Należy jednak pamiętać, że jeśli ma się męża lub żonę, bądź jest się duchownym, koniecznie trzeba uciąć to uczucie. Zdaniem księdza nie można w żaden sposób go rozwijać, ponieważ właśnie tak działa szatan, który kusi nasze dusze.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
jakie proste. Zwyczajnie ucinasz i już po sprawie.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się