Jego Świątobliwość Papież Piotr III

Twierdzi, że jest jedynym papieżem. Kim jest Piotr III?

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Jego Świątobliwość Papież Piotr III / Wikipedia
Natalia Witulska,
21.02.2024 17:45

Kościół Jeden, Święty, Katolicki, Apostolski i Palmariański. To wspólnota wyznaniowa, która powstała w Hiszpanii w latach 70. XX wieku. Na czele stoi Jego Świątobliwość Papież Piotr III.

Powstanie Kościoła Palmariańskiego datuje się na końcówkę lat 70. XX wieku. Wtedy to agent ubezpieczeniowy Clemente Domínguez y Gómez miał doznawać objawień. Wszystko działo się w El Palmar de Troya w Hiszpanii. Różne widzenia miały nawiedzać Gómeza od 30 marca 1968 r. do 30 września 1969 r. Matka Boska z Góry Karmel przekazała mężczyźnie, że potępia "progresywistyczną herezję Kościoła soborowego". Do agenta miało dotrzeć, że większość księży i biskupów popadła w apostazję.

W 1975 r. Clemente założył własną wspólnotę religijną - Zakon Karmelitów od Najświętszego Oblicza w braterstwie z Jezusem i Maryją. On wraz z pięcioma współpracownikami zostali wyświęceni 1 stycznia 1976 r. Dwa lata później, 6 sierpnia 1978 r., Clemente Domínguez y Gómez ogłosił się papieżem Grzegorzem XVII i 15 sierpnia został koronowany w Sewilli przez czterech spośród mianowanych uprzednio przez siebie kardynałów. Przez Kościół Rzymski uważany był za antypapieża.

Czym jest Kościół Palmariański?

Aktualnym papieżem Kościoła Palmariańskiego jest Markus Josef Odermatt, który przyjął imię Piotr III. Pontyfikat rozpoczął 22 kwietnia 2016 r. Filmy z jego udziałem podbijają media społecznościowe, głównie TikToka.

Na oficjalnej stronie Kościoła Palmariańskiego możemy przeczytać, że jest to prawdziwy Kościół Katolicki Wszechczasów. Ufundowany jest przez "Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nieprzerwana Sukcesja Katedry Świętego Piotra Obsadzona Przez Jego Świątobliwość Papieża Piotra III".

Kim jest papież Piotr III?
Kim jest papież Piotr III? (Wikipedia - Kościół Palmariański , Wikipedia)

"My, Palmarianie, jesteśmy wyznawcami Najświętszej Maryi Panny, której oddajemy całe nasze istnienia i obdarowujemy ją naszą miłością. Ta kwestia jest niepodważalna. Kto nie chce kochać i służyć Matce Boga, nie będzie zainteresowany byciem członkiem Kościoła Palmariańskiego. Nasza miłość do Matki Niebieskiej jest zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Nasza wewnętrzna miłość objawia się dzięki wielkiemu zaufaniu, jakie mają dla niej Palmarianie, oraz w naszej głębokiej wdzięczności za wiele cudów, dużych i małych, które nieustannie wykonuje dla swoich wiernych dzieci w Kościele Palmariańskim" - czytamy na oficjalnej stronie Kościoła Palmariańskiego.

Wyznawcy z Kościoła Palmariańskiego uważają, że Stolica Apostolska znajduje się w El Palmar de Troya. Nie uznają tej w Watykanie. Uważają, że została automatycznie przeniesiona do Hiszpanii w momencie, w którym duchowni z Kościoła Rzymskiego ulegli apostazji i przestali wyznawać Chrystusa szczerze i uczciwie.

Jego Świątobliwość Papież Piotr III na TikToku

Kościół Palmariański oraz Jego Świątobliwość Papież Piotr III podbijają media społecznościowe. Internauci dowiadują się, że na świecie żyje człowiek, który uważa się za jedynego oraz właściwego papieża. Dodatkowo wygląda, jakby został wyciągnięty z bajki Disneya. Nosi przepiękne i pozłacane stroje, jest wożony karetami, a jego wyznawcy nie widzą poza nim świata.

trwa ładowanie posta...

Filmy z udziałem Piotra III robią wrażenie. Nie wiadomo, skąd Kościół Palmariański ma tak duży budżet i jest w stanie pozwolić sobie na niesamowicie wielkie uroczystości, podczas których ludzie całują papieża w ręce, kłaniają mu się i wierzą, że to właśnie on jest prawdziwy.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Pod tiktokami, w których ukazany jest Piotr III, można znaleźć wiele komentarzy. Internauci kłócą się o to, kto jest jedynym, prawdziwym oraz szczerym wyznawcą Jezusa Chrystusa. Znajdziemy tam obrońców papieża Franciszka jak i Piotra III.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 21
  • emoji ogień - liczba głosów: 10
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 511
  • emoji smutek - liczba głosów: 18
  • emoji złość - liczba głosów: 19
  • emoji kupka - liczba głosów: 49
Arkadiusz,zgłoś
Kabaret 😁😁😁
Odpowiedz
8Zgadzam się3Nie zgadzam się
Z Podkarpacia,zgłoś
To ja jestem papieżem
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Wesołek,zgłoś
Wspaniałe!!! Też kombinujemy z kumplem jak założyć religię. Kolega kończy psychologię, a ja filozofię. Powinno się udać wkręcić kilku frajerów! Religia to jest dobry biznes!
Odpowiedz
13Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 165
Komentarze (165)
Powrót