Ksiądz z apelem do wiernych

Ksiądz nie chce, aby wierni przyjmowali komunię. W tle aborcja

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
05.11.2023 12:00

Ks. Janusz Chyła podzielił się przemyśleniami na X (Twitter). Duchowny zaapelował, aby niektórzy wierni nie przyjmowali komunii podczas mszy świętej.

Ks. Janusz Chyła to doktor teologii, wykładowca, a także proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Regularnie udziela się na X (Twitter), gdzie dzieli się z obserwatorami przemyśleniami. Tym razem zaapelował, aby wierni, którzy popierają prawo do aborcji, nie przyjmowali komunii.

Ks. Janusz Chyła z apelem na X

W sobotę 4 listopada ks. Janusz Chyła udostępnił kontrowersyjny wpis, który wywołał sporo emocji. Duchowny zwrócił się z apelem do wiernych, którzy popierają prawo do aborcji. Według niego nie powinni przyjmować komunii, dopóki się nie nawrócą.

"Proszę, aby osoby popierające aborcję wstrzymały się przed przyjmowaniem Komunii Świętej do chwili nawrócenia" - napisał ks. Janusz Chyła.

trwa ładowanie posta...

Wpis wywołał sporo emocji. Wierni oraz obserwatorzy ks. Janusza Chyły chętnie komentowali wpis duchownego. Wielu z nich nie spodobały się przemyślenia proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

"Popieranie wolnego wyboru ma stanowić o popełnieniu grzechu przez wiernego?" - spytał jeden z internautów.

"A my prosimy, aby księża będący ukrytymi homoseksualistami, nie głosili kazań i nie udzielali sakramentów. A ci, co żyją w związku z kobietą bez ślubu, zachowali się tak samo" - skomentował inny.

"Czyli kk ukrywający pedofilię (popierający) w swoich szeregach, nie tylko nie powinien przystępować do Komunii, ale odprawiać mszy. Nie widzę inaczej" - czytamy.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3