Check out english version
społeczeństwo
Sylwia i Jan Dąbrowscy przepraszają. Krew pępowinowa jednak nie leczy autyzmu
Ziemkiewicz i Ogórek z wyrokiem

Twarze TVP Info z prawomocnym wyrokiem. Nie pomogło podlizywanie się władzy

Źródło zdjęć: © Twitter - Ogórek, Wikipedia - Ziemkiewicz / Canva, Twitter, Wikipedia
Natalia Witulska,
25.05.2023 17:15

Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek zostali prawomocnie skazani w sprawie o zniesławienie Elżbiety Podleśnej. Prezenterzy rządowej telewizji informacyjnej nie kryją oburzenia.

Rafał ZiemkiewiczMagdalena Ogórek to od kilku lat jedne z największych gwiazd TVP Info. Dziennikarze w programie "W tyle wizji" często obrażają polityków opozycji, mniejszości LGBTQ+ czy osoby sprzeciwiającym się działaniom Zjednoczonej Prawicy. Doigrali się i ponieśli tego konsekwencje.

Ziemkiewicz i Ogórek vs. Podleśna

W lutym 2019 r. OgórekZiemkiewicz w programie "W tyle wizji" na antenie TVP Info podważali bezstronnośćkompetencje zawodowe Elżbiety Podleśnej. Jest to polska psycholożka, psychoterapeutka, działaczka społeczna i aktywistka na rzecz praw dziecka. Prezenterzy rządowej telewizji sugerowali, że kobieta wykorzystuje terapię do agitacji politycznejnamawia pacjentów do udziału w antyrządowych manifestacjach.

"Elżbieta Podleśna jest psychologiem, psychoterapeutą, ma pacjentów, przyjmuje i prowadzi regularną praktykę. Mam wrażenie, iż ich przyprowadza na rozmaite eventy (...), zachowują się, jakby mieli pranie mózgu fachowo zrobione. Wrażenie takie możemy odnosić i jeżeli jest to wykorzystywanie własnych umiejętności, tutaj de facto quasi-lekarskich, do manipulowania ludzką psychiką, to ja (...) czekam cały czas na reakcję Towarzystwa Psychologicznego w takiej sprawie" - mówili Ogórek i Ziemkiewicz na antenie.

Sąd II instancji utrzymał wyrok skazujący

W grudniu 2022 r. OgórekZiemkiewicz zostali skazani za zniesławienie. Odwołali się od wyroku. W środę 23 maja sąd II instancji utrzymał wyrok z ubiegłego roku. Oznacza to, że gwiazdy TVP będą musiały zapłacić po 10 tys. zł grzywny.

Elżbieta Podleśna nie ukrywa radości.

trwa ładowanie posta...

Ogórek i Ziemkiewicz zbulwersowani

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz nie są zadowoleni z wyroku sądu. Można nawet rzec, że są bardzo zdenerwowani. Swoją opinią na temat sądownictwa podzielił się na Twitterze Ziemkiewicz.

trwa ładowanie posta...

"To już kolejny taki przypadek kiedy kasta daje przyzwolenie na łamanie prawa i agresję, jeśli tylko po stronie ich partii. Zgodnie z wezwaniem "Polityki" z początków rządów PiS, by ludzie popierający "reżim" byli atakowani w miejscach publicznych, w domu i pracy, by odebrać im poczucie bezpieczeństwa. Za agresywnym zadymiarzem staje polityk w todze i łańcuchu z godłem RP i zachęca: nie mitygujcie się, w razie czego zawsze was uniewinnimy. To coś więcej niż skandal, to niszczenie prawa i porządku publicznego przez tych, którzy powinni stać na ich straży" - napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

Magdalena Ogórek nie była aż tak wylewna w mediach społecznościowych. Sprawę skomentowała krótko.

"Proszę o uważne przeczytanie całego wątku Rafała. Także w mojej ocenie od początku widać było jak na dłoni, że sprawa jest przesądzona, ukartowana, a wyrok jest polityczny" - napisała Magdalena Ogórek.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Biedroń wziął ślub. Janusz Kowalski: "zaczadzenie ideologią LGBT"