Twarze TVP Info z prawomocnym wyrokiem. Nie pomogło podlizywanie się władzy
Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek zostali prawomocnie skazani w sprawie o zniesławienie Elżbiety Podleśnej. Prezenterzy rządowej telewizji informacyjnej nie kryją oburzenia.
Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek to od kilku lat jedne z największych gwiazd TVP Info. Dziennikarze w programie "W tyle wizji" często obrażają polityków opozycji, mniejszości LGBTQ+ czy osoby sprzeciwiającym się działaniom Zjednoczonej Prawicy. Doigrali się i ponieśli tego konsekwencje.
Podobne
- Czarnek dorzuci obecnych polityków do HiT. "Na pewno spotka się to z krzykiem"
- Porównuje Tuska do Oszusta z Tindera. Wykorzystał sztuczną inteligencję
- Były poseł z wyrokiem na hulajnodze. Fotograf dostał srogą odpowiedź
- Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. Absurd goni absurd
- Manipulacje i hipokryzja prawicowych mediów. Jak to wygląda? [OPINIA]
Ziemkiewicz i Ogórek vs. Podleśna
W lutym 2019 r. Ogórek i Ziemkiewicz w programie "W tyle wizji" na antenie TVP Info podważali bezstronność i kompetencje zawodowe Elżbiety Podleśnej. Jest to polska psycholożka, psychoterapeutka, działaczka społeczna i aktywistka na rzecz praw dziecka. Prezenterzy rządowej telewizji sugerowali, że kobieta wykorzystuje terapię do agitacji politycznej i namawia pacjentów do udziału w antyrządowych manifestacjach.
"Elżbieta Podleśna jest psychologiem, psychoterapeutą, ma pacjentów, przyjmuje i prowadzi regularną praktykę. Mam wrażenie, iż ich przyprowadza na rozmaite eventy (...), zachowują się, jakby mieli pranie mózgu fachowo zrobione. Wrażenie takie możemy odnosić i jeżeli jest to wykorzystywanie własnych umiejętności, tutaj de facto quasi-lekarskich, do manipulowania ludzką psychiką, to ja (...) czekam cały czas na reakcję Towarzystwa Psychologicznego w takiej sprawie" - mówili Ogórek i Ziemkiewicz na antenie.
Sąd II instancji utrzymał wyrok skazujący
W grudniu 2022 r. Ogórek i Ziemkiewicz zostali skazani za zniesławienie. Odwołali się od wyroku. W środę 23 maja sąd II instancji utrzymał wyrok z ubiegłego roku. Oznacza to, że gwiazdy TVP będą musiały zapłacić po 10 tys. zł grzywny.
Elżbieta Podleśna nie ukrywa radości.
Ogórek i Ziemkiewicz zbulwersowani
Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz nie są zadowoleni z wyroku sądu. Można nawet rzec, że są bardzo zdenerwowani. Swoją opinią na temat sądownictwa podzielił się na Twitterze Ziemkiewicz.
"To już kolejny taki przypadek kiedy kasta daje przyzwolenie na łamanie prawa i agresję, jeśli tylko po stronie ich partii. Zgodnie z wezwaniem "Polityki" z początków rządów PiS, by ludzie popierający "reżim" byli atakowani w miejscach publicznych, w domu i pracy, by odebrać im poczucie bezpieczeństwa. Za agresywnym zadymiarzem staje polityk w todze i łańcuchu z godłem RP i zachęca: nie mitygujcie się, w razie czego zawsze was uniewinnimy. To coś więcej niż skandal, to niszczenie prawa i porządku publicznego przez tych, którzy powinni stać na ich straży" - napisał na Twitterze Ziemkiewicz.
Magdalena Ogórek nie była aż tak wylewna w mediach społecznościowych. Sprawę skomentowała krótko.
"Proszę o uważne przeczytanie całego wątku Rafała. Także w mojej ocenie od początku widać było jak na dłoni, że sprawa jest przesądzona, ukartowana, a wyrok jest polityczny" - napisała Magdalena Ogórek.
Popularne
- Chcą pozwać Andrzeja Dudę. Mają żal o jedno zdanie
- Nowak oceniła "Zieloną granicę". "Miłość z syndromem Münchhausena"
- Propagandowe broszury. Nowy pomysł Czarnka i Kukiza
- Wschód na wiecu Donalda Tuska. Szef PO zapowiedział rozliczenie Orlenu
- Biedroń wziął ślub. Janusz Kowalski: "zaczadzenie ideologią LGBT"
- Stanowski o wypadku na A1. "Nie ma uzasadnienia dla większych możliwości aut"
- Kościoły zamknięte dla artystów? Grupa katolików w natarciu
- Do tańca i do różańca. Janusz Kowalski bryluje na dożynkach
- Rządzący łapią się wszystkiego? Napisali list do proboszczów