x

Julia Wieniawa krytykuje influencerów. "Ładna twarz" to nie wszystko?

Źródło zdjęć: © MIXTAPE TV
Maja Kozłowska,
12.06.2024 17:30

Aktorka, piosenkarka i influencerka Julia Wieniawa wzięła udział w wywiadzie dla kanału MIXTAPE TV. Artystka ostro wypowiedziała się o swoich kolegach i koleżankach po fachu.

Czy bycie influencerem jest łatwe? Znamy takie przypadki z internetu, kiedy będący w raczej uprzywilejowanej pozycji twórcy, twierdzili, że ich praca jest cięższa od - i tutaj w puste miejsce można wstawić sobie dowolny zawód. Monika Kociołek np. palnęła kiedyś, że robienie brwi jest trudniejsze niż praca na budowie: później za to przeprosiła i przekonała się na własnej skórze, czy rzeczywiście tak jest.

Oczywiście należy podkreślić, że każda branża ma własną specyfikę. Influencerzy nie zajmują się tylko pozowaniem do zdjęć i pozdrowieniami dla myszeczek. Muszą utrzymywać się na fali - a to, jak podkreśliła Julia Wieniawa w wywiadzie dla MIXTAPE TV, nie jest wcale ani proste, ani, jak się okazuje, oczywiste.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DARIUSS ROSE: BYCIE INFLUENCEREM NIE JEST ŁATWE

Julia Wieniawa obsmarowuje influencerów. Dziś są, jutro ich nie będzie?

Artystka zwróciła uwagę na to, że influencerzy powoli zaczynają być produkowani m.in. przez programy telewizyjne. Wskazała, że takie osoby szybko zyskują popularność, ale nie potrafią jej utrzymać i spadają w rankingach, dostają coraz mniej współprac czy reklam.

Julia Wieniawa krytykuje influencerów. "Ładna twarz" to nie wszystko?
Julia Wieniawa krytykuje influencerów. "Ładna twarz" to nie wszystko? (MIXTAPE TV)

Mają dużo followersów, a potem i tak nic nie robią. Nie mają pracy, nie mają zleceń, nie mają reklam, bo nie stoi za tym żadna inna wartość poza ładną twarzą na zdjęciu w ładnym świetle. Nie możesz opierać tylko i wyłącznie swojej wartości na tym!

- powiedziała ostro Wieniawa.

Artystka podkreśliła, że sama ciężko pracuje, aby cały czas być na topie. Gra w filmach, tworzy muzykę, stara się zapewniać followersom ciekawy content, oparty na jej własnym rozwoju, treningach i różnych zainteresowaniach.

Na tym polega życie i dlatego ja ludzi inspiruję, a nie dlatego, bo mam followersów na Instragramie. [...] Nie wiem, jakie są trendy z hashtagów czy jakichś innych rzeczy, trendy na TikToku wręcz mnie przerażają. Chcę zatrudnić chyba osobę, która będzie mi te trendy wynajdywać, bo też wiem, jakie to jest ważne w kontekście promowania muzyki. Natomiast absolutnie nie chodzi o to, aby być odtwórczym. To ty masz kreować trendy!

Czy Julia Wieniawa piła do kogoś konkretnego? Zapewne wielu influencerów może poczuć się urażonym jej słowami...

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Stary dziod Kaczynski,zgłoś
Widac ze po mam talent zaczeła oceniac innych Niech tak na spokojnie siebie oceni bo kariere robi szybciej od innych co jest dziwne bo niczym szczególnym sie nie wyróznia
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
tjaaa,zgłoś
Aktorka? Piosenkarka? Łoooo boziu
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się