J.K. Rowling uderza w osoby transpłciowe. Awantura o flagę
J.K. Rowling znowu wzbudza kontrowersje. Autorka "Harry'ego Pottera" skrytykowała świętowanie Dnia Pamięci Osób Transpłciowych.
J.K. Rowling zasłynęła jako autorka "Harry'ego Pottera", natomiast obecnie znana jest najbardziej z mocno kontrowersyjnej działalności na portalu X. Pisarkę powszechnie uznano za terfkę, czyli radykalną feministkę, nieuznającą praw osób transpłciowych. Jej sztywne poglądy sprawiły, że wiele osób się od niej odwróciło i odcięło - w tym obsada z oryginalnych filmów produkcji Warner Bros. m.in. Daniel Radcliffe czy Emma Watson.
Podobne
- J.K. Rowling chce iść do więzienia. Pisarka obraziła osoby transpłciowe
- J.K. Rowling w natarciu. Pisarka wspiera atak na osoby transpłciowe
- J.K. Rowling ponownie obraża osoby transpłciowe. Pójdzie do więzienia?
- J.K. Rowling nie wybaczy Emmie Watson i Danielowi Radcliffe'owi. Nie prosili
- Czarna pleśń i penis Zgredka. Co się dzieję z J.K. Rowling?
Oprócz transfobii Rowling zarzuca się także ukrytą homofobię, co miało przejawić się tym, że o seksualności Dumbledore'a wspomniała dopiero poza osią fabularną książek i filmów (jakby pod naciskiem), a także krytyką Matthew Lewisa (filmowy Neville Longbottom), który zapozował dla magazynu dla mężczyzn. Jakby tego było mało, fani "Harry'ego Pottera" wprost mówią o stereotypizacji niebiałych bohaterów.
Pisarka raz na jakiś czas pokazuje, że wciąż trzyma się konserwatywnych poglądów i nie jest otwarta na dyskusję. Ostatnio w dość obrzydliwy sposób skomentowała post opublikowany przez Radę Miasta Edynburg, upamiętniający Dzień Pamięci Osób Transpłciowych.
J.K. Rowling musi przestać
"Naprawdę nie mogę się doczekać dnia, w którym zostanie wywieszona flaga dla szkockich ofiar zabójstw kobiet, ale jasne, posłuchajmy listy osób trans, które zostały zamordowane w Szkocji. Kiedykolwiek" - napisała J.K. Rowling na X.
Pisarka odniosła się do informacji podanej przez Radę Miasta Edynburg o celebracji Dnia Pamięci Osób Transpłciowych. Z tej okazji na ratuszu wywieszono charakterystyczną flagę, "aby upamiętnić tych, którzy stracili życie z powodu przemocy ze względu na ich tożsamość płciową".
Wpis J.K. Rowling jest niezwykle problematyczny, choć na pierwszy rzut oka wcale się taki nie wydaje. Pisarka jednak w okropny sposób podważa wagę przemocy, której doświadczają osoby transpłciowe. Często spotyka ona bardzo młode osoby - nastolatki i młodych dorosłych, którzy nie radzą sobie z problemami i decydują się na tak radykalny krok, jak odebranie sobie życia. Na stronie stophateuk.org czytamy, że 88 proc. osób trans nie zgłasza przemocy, której doświadcza. W latach 2020/2021 najczęściej zgłaszanymi przypadkami transfobicznych zachowań w Wielkiej Brytanii były obelgi słowne, groźby, zachowania antyspołeczne, takie jak wykrzykiwanie obraźliwych określeń, zadawanie inwazyjnych lub niestosownych pytań, a także nękanie ze strony sąsiadów, współpracowników czy nieznajomych.
Popularne
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"