Jacek Sutryk przesadził? Prezydent Wrocławia otworzył Juwenalia
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk kolejny raz udowodnił, że posiada do siebie spory dystans. Tym razem podczas otwarcia Juwenaliów wrocławskich Sutryk postanowił skorzystać z oferty picia napojów przez plastikowego węża.
Sezon Juwenaliów jest w pełni. Studenci z całej Polski odpoczywają przed letnią sesją, korzystając z pogody i koncertów organizowanych przez uczelnie. Gra we flanki, tańce do białego rana, morze taniego alkoholu, korowody, gry terenowe i zdarte gardła - studenci i uczestnicy Juwenaliów mają wiele różnych możliwości na to, jak spędzić kilka dni wspólnego imprezowania. Na wydarzeniach tego typu często pojawiają się lokalne władze samorządowe. Czasem ich obecność ogranicza się do przekazania kluczy do miasta przedstawicielom samorządu studenckiego. Niektórzy decydują się jednak na wyjście poza normy.
Podobne
- Radni Lewicy chcą urzędu bez krzyży. Apelują do prezydenta Wrocławia
- Problemy taksówkarza z Ukrainy. Szokujące nagranie z pasażerem
- Zakaz sprzedaży alkoholu. Nie kupisz go na stacji benzynowej?
- Batonik czy małpka? Mieszkaniec Bytomia zwietrzył biznes
- Poseł Matecki przesadził? Grozi mu kara do kilkunastu tysięcy złotych
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Influencerzy którzy przekroczyli granicę. Kolega Ignacy: Ja bym tego nie nagrał
Jacek Sutryk przesadził?
W środę, 22 maja 2024 r., w godzinach popołudniowych, media społecznościowe obiegło nagranie, na którym prezydent Wrocławia Jacek Sutryk otwiera tegoroczne Juwenalia wrocławskie. Polityk wyszedł poza ramy, które zakładają krótkie przemówienie skierowane do studentów, wykładowców i innych uczestników imprezy.
Jackowi Sutrykowi zaproponowano napicie się z długiego, plastikowego węża. Tajemnicą pozostaje zawartość lejka, z którego pił prezydent. Michał Marszał rozważa, czy rura nie była przypadkiem wypełniona "sokiem z gumijagód".
Internauci mają mieszane uczucia
Zdjęcia i nagrania z wyczynu Jacka Sutryka obiegły media społecznościowe. Komentujący zauważają, że dopiero co głośna była afera ze sportowcem, który wypił wódkę na hejnał. Polityk pijący prawdopodobnie alkohol w trakcie godzin pracy odbiega znacznie od przyjętych norm społecznych. Iza napisała: "Szkoda, że nie pomoże straży miejskiej w usuwaniu pijaków i żebraków ze Starego Miasta. Szkoda, że nie pomoże robotnikom w robotach drogowych i otwieraniu dróg. Szkoda, że drogi, które otwiera, muszą być poprawiane".
Zachowanie prezydenta Wrocławia przysporzyło mu także fanów. Adrian napisał: "Takiego prezydenta to się szanuje". Inni podkreślają, że Jacek Sutryk jest "sigmą".
Popularne
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Nikita i Cameraboy rozstali się? Mocny statement krąży w sieci
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- Znamy cenę biletów na Doję Cat. Na miejsca przy samej scenie trzeba się wykosztować
- Wejdą nowe smaki Wojanków? Internet huczy od pogłosek
- Antyki, czyli kuchnia babci na TikToku. Wywiad z ikonicznym twórcą
- Lola Young odwołała trasę koncertową? Wszystko przez dramatyczny wypadek na scenie
- Julia Wieniawa - "Światłocienie" nudzą i bawią [RECENZJA]
- Louis Tomlinson wystąpi w Polsce. Fani krytykują wybór daty koncertu?