J.K. Rowling znowu zszokowała transfobią

J.K. Rowling ponownie obraża osoby transpłciowe. Pójdzie do więzienia?

Źródło zdjęć: © Facebook, canva
Oliwia Ruta,
19.10.2023 15:00

J.K. Rowling nie kryje swoich poglądów na temat osób trans. Pisarka wielokrotnie wypowiadała się kontrowersyjnie w sprawie zaimków czy procesu uzgadniania płci. Czy popularna autorce grożą konsekwencje prawne?

Transpłciowość to brak zgodności z płcią nadaną podczas narodzin. Osoby trans podejmują czynności, które mają na celu uzgodnić ich płeć i zniwelować uczucie dysforii. Cały proces zaczyna się od diagnozy seksuologa oraz elementów prawnych. Następnie można przystąpić do tranzycji, czyli wprowadzeniu odpowiednich hormonów i poddaniu się plastycznym zabiegom. J.K. Rowling wielokrotnie wypowiadała się w mediach społecznościowych i wywiadach na temat osób trans. Pisarka nie uznaje społeczności transgender.

J.K Rowling woli więzienie od poprawnych zaimków

J.K. Rowling to popularna brytyjska pisarka. Swoją sławę zawdzięcza serii książek o Harrym Potterze. Autorka bestsellerów od dłuższego czasu jawnie prezentuje trasnfobiczne poglądy. Rowling na jednym z portali społecznościowych zdradziła, że gdyby brytyjski rząd zaostrzył zasady dotyczące odpowiedniego odnoszenia się do osób trans, to z chęcią odwiedziłaby więzienie. Pisarka nie uznaje korekty płci i używania zaimków zgodnych z odczuciami danej osoby.

JK Rowling prezentuje transfobiczną postawę
JK Rowling prezentuje transfobiczną postawę (JK Rowling , X)
x
x (Facebook)

Pogłoski o wprowadzeniu kar pozbawienia wolności za transfobiczne zachowania, wkrótce mają stać się prawdą. Brytyjski rząd już debatuje na temat regulacji prawnych za misgenderowanieszykanowanie osób transgender. Najwyższym wymiarem kary za szerzenie nienawiści miałyby być dwa lata więzienia. J.K. Rowling nie przejmując się konsekwencjami, wzięła udział w dyskusji. Pisarka 17 października opublikowała wpis na aplikacji X, w którym obraziła trans kobiety.

trwa ładowanie posta...

Krótki, a zarazem wymowny wpis pisarki wywołał dyskusję. Internauci nie popierają działań Rowling. Sekcja komentarzy zamieniła się w pouczającą bazę wiedzy dla autorki "Harry'ego Pottera". Użytkownicy X starają się uświadomić Rowling, co czeka ją za szerzenie nienawiści w sieci.

Powtarzaj za mną : trans kobiety są kobietami

- napisał użytkownik X.
Komentarze dotyczące wpisu J.K. Rowling
Komentarze dotyczące wpisu J.K. Rowling (X)

Na szczęście nikt nie potrzebuje twojej aprobaty. Płeć to nie klub.

- dodał inny internauta.
Komentarze dotyczące wpisu J.K. Rowling
Komentarze dotyczące wpisu J.K. Rowling (X)

J.K. Rowling jest pisarką, a nie lekarzem, psychologiem, specjalistą od badań nad płcią czy naukowcem. Transpłciowe kobiety są kobietami niezależnie od tego, co ona zapostuje. J.K Rowling nie jest arbitrem! Osoby trans są tym, za kogo się uważają.

Komentarze dotyczące wpisu J.K. Rowling
Komentarze dotyczące wpisu J.K. Rowling (X)

Źródło: Daily Steptic

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
A co na to nasze aktywiszcze?
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się