Bezdomni muszą opuścić miasto. Wszystko przez koncert Taylor Swift
Taylor Swift niedawno rozpoczęła europejską część "The Eras Tour". Trasa przysparza wielu emocji jej fanom, lecz nie tylko. Zorganizowanie takiego wydarzenia to nie jest bułka z masłem.
Taylor Swift w końcu zawita do Europy. Artystka odwiedzi kilkanaście krajów, w tym również Polskę, gdzie zagra aż trzy razy. W większości miejsc, w których się zatrzymuje, daje przynajmniej podwójne koncerty.
Wiele osób zdecydowało się na podróż za Taylor. Na koncerty w Hiszpanii nie wybierają się tylko fani z Hiszpanii, nie ma się co oszukiwać. Wszystkie miejsca, w których zaplanowane są show z "The Eras Tour" muszą mieć więc naprawdę bogatą bazę noclegową, by pomieścić wszystkich przyjezdnych. Już wiadomo, że w niektórych miejscach będą z tym problemy.
Ceny noclegów w Warszawie w dniach 1-3 sierpnia już sięgają astronomicznych cen. Obiekty w Airbnb dosłownie oszalały, licząc sobie wielokrotność standardowej kwoty za pokój. Dlaczego? To proste: ludzie nie będą mieli wyboru. To jednak i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się w Edynburgu. Na czas koncertów Taylor Swift ze stolicy Szkocji wywożeni są bezdomni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?
Bezdomni znikną z Edynburga. Czy to udany projekt społeczny? Nie, to koncert Taylor Swift
Taylor Swift ma zaplanowane trzy koncerty, które zagra w Edynburgu 7, 8 i 9 czerwca. W tym czasie do stolicy Szkocji zjedzie mnóstwo fanów, którzy zaciekle konkurują ze sobą o najlepsze wynajęte mieszkanie czy pokój. Jak się okazuje, w mieście może być za mało miejsc noclegowych, by pomieścić wszystkich chętnych.
Jak Edynburg radzi sobie z tym problemem? Nietypowo... albo wcale. Organizacja Shelter Scotland, która zajmuje się pomocą dla osób w kryzysie bezdomności, poinformowała, że kilku ich protegowanych zostało wysłanych taksówkami do Aberdeen i Glasgow z powodu braku miejsc w hotelach i schroniskach. Jedna z poszkodowanych osób miała wylądować aż w Newcastle, czyli niecałe 150 km dalej.
Organizacja oburzyła się, że osoby w kryzysie bezdomności są traktowane jako konkurencja dla turystów. Szkockie prawo gwarantuje ludziom, że w nagłych wypadkach zostanie im zapewniony dach nad głową. Awaryjne schronienie może przybrać formę tymczasowego meldunku w hotelu.
Działacze społeczni biją na alarm, że owa sytuacja jasno dowodzi skali kryzysu mieszkaniowego w kraju. Aktywiści twierdzą, że sytuacja prędko się powtórzy choćby przy okazji festiwalu muzycznego Fringe i apelują władze miasta o jak najszybsze działanie.
Źródło: bbc.com
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos