Friz na liście "30 przed 30" Forbesa. Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu?
Youtuber Karol Wiśniewski "Friz" cieszył się z miejsca wśród 30 młodych Polek i Polaków, których wyróżnił magazyn "Forbes". Czym zajmują się inne młode osoby na liście?
Karol Wiśniewski "Friz" jest jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów. Popularność przekuł w finansowy sukces. Jego projekty czyli Ekipa, Genzie, Twoje Pięć Minut, solowe kanały influencerów, współprace reklamowe i produkty sygnowane logo Ekipy przyniosły tylko w drugim kwartale 2024 r. 4,29 mln zł zysku netto. Osiągnięcia Wiśniewskiego doceniła Polska edycja magazynu "Forbes" umieszczając influencera na liście "30 przed 30", wskazującej najbardziej wpływowych przedstawicieli młodego pokolenia w biznesie.
Podobne
Friz ucieszył się z "30 przed 30" Forbesa
Friz podzielił się z fanami i fankami swoimi odczuciami na temat wyróżnienia w story na Instagramie. Emocjonował się: "Mega się jaram! O wow! Słuchajcie, to jest lista 'Forbsa 30 under 30' i tutaj jestem ja!". 28-latek dodał: "To jest absolutnie spełnienie moich marzeń, takich największych biznesowych. Bałem się, że przed 30-tka nie zdążę tutaj być".
Poza Frizem na liście "Forbesa" znalazła się m.in. Nicoletta Magdalena Buczek. Jest jedną z założycielek NABIO Medical Technologies . To startupu, który pracuje nad ekosystem technologicznym, obejmującym urządzenia, oprogramowanie i protokoły służące do produkowania spersonalizowanych akcesoriów do radioterapii. Zwiększy to efektywność leczenia nowotworów i pozwoli zmniejszyć skutki uboczne dla pacjentów onkologicznych.
Kto jeszcze znalazł się na "30 przed 30" Forbesa?
Tomasz Kowalczyk założył Luxtrade. To firma, która odnawia i sprzedaje używane smartfony Apple. Skupując, naprawiając i odsprzedając z gwarancją używany sprzęt, Luxtrade przyczynia się do zmniejszania ilości elektrośmieci i do ograniczenia zużycia rzadkich metali, które jest jednym z największych etycznych problemów rynku przenośnej elektroniki.
Zofia Kierner jest założycielką fundacji Girls Future Ready i wykładowczynią przedsiębiorczości społecznej na Berkeley i Harvardzie w Stanach Zjednoczonych. Fundacja, którą założyła w wieku 14-lat wygenerowała już 25 mln dolarów (100 mln zł) wartości społecznej, pomagając ponad 80 tys. młodych kobiet w rozwoju. Kierner często jest prelegentką na międzynarodowych konferencjach reprezentując głos pokolenia Z w kwestiach edukacji, wzmacniania pozycji kobiet, globalnego sposobu myślenia i roli biznesu w życiu społecznym.
Z kolei absolwentka Oxfordu - Nina Wieretiło - znalazła się na liście "Forbesa" dzięki stworzeniu platformy EduCat. To miejsce, które zapewnia kompleksowe usługi dla młodych ludzi, którzy planują studiować za granicą. Od pomocy w gromadzeniu niezbędnych dokumentów, po korepetycje pozwalające uzupełnić wiedzę do poziomu wymaganego przez prestiżowe uczelnie.
Popularne
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Chill Guy podbija internet. O co chodzi z wyluzowanym ziomkiem?
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Naruciak i Psycholoszka stracili pieska. "Nie wybaczę sobie nigdy"
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw