15-letni Artur o Tusku

15-latek otworzył się przed Tuskiem. Teraz bardzo żałuje

Źródło zdjęć: © Dydun, Piętka Mieszko / AKPA, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.03.2024 13:45

15-letni Artur zyskał rozgłos, gdy w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu zapytał Donalda Tuska o temat emigracji. Teraz żałuje, że wyszedł przed kamery nieprzygotowany i wsparł partyjną narrację.

Lipiec 2023 r. był intensywnym okresem kampanii wyborczej. Liderzy partii ubiegających się o miejsca w Sejmie i Senacie podróżowali po Polsce, aby walczyć o głosy. Podczas spotkania z Donaldem Tuskiem w Ostródzie wypowiedział się 15-letni Artur. Chłopak powiedział, że planuje emigrować i zapytał Tuska, jak zamiesza temu zapobiec.

- Mam na imię Artur, mam 15 lat. Aktualnie mam zamiar emigrować. Czy jest pan w stanie poprawić sytuację tak, żeby warto było jednak zostać? - zapytał chłopak. Wypowiedź trafiła na profil Platformy Obywatelskiej na TikToku, gdzie zdobyła ponad 4 mln wyświetleń i została "przypięta" do najpopularniejszych filmów na koncie.

trwa ładowanie posta...

15-latek zadał Tuskowi pytanie. Teraz przeprasza

Artur nie spodziewał się, że jego wypowiedź zdobędzie tak dużą popularność. Nastolatek po kilku miesiącach od wygranych przez demokratyczną koalicję wyborów opublikował komentarz do słynnego nagrania. Jest mu wstyd za to, że partia wykorzystała jego głos do politycznej propagandy. Chłopak ma do siebie żal za to, w jaki sposób sformułował pytanie.

- Chłopak na nagraniu, które wielu z was pewnie zna z TikToka Platformy Obywatelskiej, to ja. I co mogę innego powiedzieć niż "przepraszam, zbłaźniłem się". Wyszedłem tam, chciałem zadać pytanie o emigrację, bo był to temat wtedy temat mi bliski. A wyszła z tego laurka dla Tuska, który dostał idealną okazję, żeby pochwalić się, jak to świetnie będzie rządził Polską. Nie byłem do tego przygotowany, wyszedłem przed kamery i zamiast zadać pytanie, "jak sprawi pan, że warto byłoby zostać", zapytałem "czy sprawi pan...". Co ma odpowiedzieć? Nie, nie sprawię? No oczywista była odpowiedź - powiedział Artur.

Nie dziwię się, że wiele osób wzięło to za ustawkę, bo tak to właśnie wygląda

- powiedział Artur.

Nastolatek żałuje za film z Tuskiem

Nastolatek oznajmił, że nie wyjedzie z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy. Zamiast tego postara się zostać politykiem, aby samodzielnie poprawić sytuację gospodarczą w Polsce.

- W temacie mojej emigracji chciałem powiedzieć, że ogólnie teraz trochę lepiej jest niż za PiS-u, ale wciąż nie jest na tyle dobrze, że warto zostać. Tyle że zamiast uciekać do kraju z lepszą ekonomią, postanowiłem spróbować [...] za kilka lat czegoś w polityce. Może minimalnie mi się uda i choć trochę będę sam w stanie zmienić sytuację tak, aby warto było jednak zostać. Cóż, palnąłem głupotę na tym TikToku po prostu. Wstyd mi, kiedy go oglądam - powiedział Artur.

trwa ładowanie posta...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uciekł z nieistniejącego kraju. Teraz jest fanem Polski! "Rosja to inny świat" [Roman FanPolszy]

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 22
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 269
  • emoji smutek - liczba głosów: 30
  • emoji złość - liczba głosów: 19
  • emoji kupka - liczba głosów: 93
portos,zgłoś
Piesek aportujący we wszystkim przeciw Polsce
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się
Taka Prawda,zgłoś
Czyżby dostał już propozycje z młodzieżówki PiSu?
Odpowiedz
9Zgadzam się9Nie zgadzam się
jajcarz,zgłoś
hahaha dobrze że sam napisał, że chce iść w politykę ;-) Najpierw rozpoznawalność na wiecu, teraz niby żałuje i już nie rozważa imogracji ;-) za jakiś czas znowu się odezwie ;-) Robi sobie wejście w politykę i już kłamie. Będzie dobrym politykiem.
Odpowiedz
17Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 315
Komentarze (315)
Powrót