Dlaczego ludzie wstrzykują sobie botoks w stopy? Kobiety zrozumieją
Czoło, usta, brwi - to najpopularniejsze miejsca na ciele, w które wstrzykuje się botoks. Dlaczego coraz większą popularność zdobywa trend, aby wstrzykiwać botoks w stopy? Zastosowanie jest bardzo praktyczne i wiąże się z chodzeniem na wysokich obcasach.
Popularność na TikToku ponownie zdobywa trend polegający na wstrzykiwaniu botoksu w stopy. Może to wydawać się dziwne, ale powód takiego zabiegu jest banalny - dzięki niemu można nosić buty na wysokich obcasach bez bólu.
Podobne
- Plaster na włosy. Przełom w leczeniu łysienia plackowatego
- Usunął sobie sutki. Przed nim kolejna hardkorowa amputacja
- Biting - niebezpieczny seksualny kink. Dlaczego ludzie się burzą?
- Zmarły może "obudzić się" w chłodni? Grabarz mówi, co wtedy robić
- Planujesz zmiany w życiu od Nowego Roku? Przeczytaj wskazówki, jak się za to zabrać
Botoks jest wstrzykiwany w niektóre miejsca stopy, aby upośledzić działanie nerwów, które powodują skurcze mięśni. Następnie stopa jest tak ostrzykiwana, aby uzyskać efekt poduszki. Zabieg jest znany także pod nazwą "Loub job" - na cześć projektanta obuwia Christiana Louboutina.
Po co wstrzykiwać botoks w stopy?
"Zabieg jest przeznaczony dla osób, które regularnie noszą wysokie obcasy i odczuwają znaczny ból stóp podczas chodzenia" - wyjaśnił w komentarzu dla The Independent dr Stephen Humble, konsultant medycyny estetycznej w klinice Hedox. W klinice, w której pracuje dr Humble, zabieg wstrzykiwania botoksu w stopy kosztuje 590 funtów (ok. 2,9 tys. zł).
"Zabieg jest bardzo bezpieczny, ale zawsze istnieje ryzyko infekcji, alergii lub siniaków. Niestety stopa jest bardzo unerwiona, dlatego wstrzyknięcie botoksu powoduje ból. Z czasem efekt zabiegu słabnie, więc trzeba go powtórzyć" - wyjaśnił dr Humble.
Skutki wstrzykiwania botoksu w stopy
Zabieg wstrzykiwania botoksu w stopy po raz pierwszy zdobył popularność w sieci w 2022 r. Był jedną z wielu odpowiedzi na pytanie, jak poradzić sobie z bólem stóp podczas chodzenia w wysokich obcasach. Temat na pewien czas ucichł, aż powrócił ze zdwojoną siłą w 2025 r. za sprawą TikToka. Internauci są podzieleni w związku z tym zabiegiem, a dyskusja tylko potęguje rozgłos sprawy.
Nie istnieją badania potwierdzające długotrwały efekt łagodzenia bólu w ostrzykiwaniu botoksem stóp. Nie wiadomo więc, jakie skutki uboczne niesie regularne wstrzykiwanie botoksu w tak unerwioną część ciała.
Źródło: Independent/Guardian
Popularne
- Łzy i drżący głos. PashaBiceps stracił czworonożnego przyjaciela
- Lalka Anabelle wyruszyła w upiorne tour. Warrenowie ostrzegali, żeby jej nie ruszać
- Amsterdam zaprasza na rave na autostradzie. 9 godzin mocnego techno
- "Kocham cię". Justin Bieber w ogniu krytyki po słowach do 17-latki
- "Bambiszonki" dropnęły do sklepów. Ile kosztują chrupki bambi?
- Podejrzany o zabójstwo tiktokerki wrócił na miejsce zbrodni. Zostawił przerażający list
- Makabryczny widok na filmie Zoi Skubis. Influencerka się tłumaczy
- Mata przewiózł Marylę Rodowicz Mustangiem. Teledysk to totalny viral
- ChatGPT zamiast lekarza? Ekspert o nowym trendzie wśród Polaków [WYWIAD]