Dlaczego ludzie wstrzykują sobie botoks w stopy? Kobiety zrozumieją
Czoło, usta, brwi - to najpopularniejsze miejsca na ciele, w które wstrzykuje się botoks. Dlaczego coraz większą popularność zdobywa trend, aby wstrzykiwać botoks w stopy? Zastosowanie jest bardzo praktyczne i wiąże się z chodzeniem na wysokich obcasach.
Popularność na TikToku ponownie zdobywa trend polegający na wstrzykiwaniu botoksu w stopy. Może to wydawać się dziwne, ale powód takiego zabiegu jest banalny - dzięki niemu można nosić buty na wysokich obcasach bez bólu.
Podobne
- Plaster na włosy. Przełom w leczeniu łysienia plackowatego
- Usunął sobie sutki. Przed nim kolejna hardkorowa amputacja
- Biting - niebezpieczny seksualny kink. Dlaczego ludzie się burzą?
- Zmarły może "obudzić się" w chłodni? Grabarz mówi, co wtedy robić
- Planujesz zmiany w życiu od Nowego Roku? Przeczytaj wskazówki, jak się za to zabrać
Botoks jest wstrzykiwany w niektóre miejsca stopy, aby upośledzić działanie nerwów, które powodują skurcze mięśni. Następnie stopa jest tak ostrzykiwana, aby uzyskać efekt poduszki. Zabieg jest znany także pod nazwą "Loub job" - na cześć projektanta obuwia Christiana Louboutina.
Po co wstrzykiwać botoks w stopy?
"Zabieg jest przeznaczony dla osób, które regularnie noszą wysokie obcasy i odczuwają znaczny ból stóp podczas chodzenia" - wyjaśnił w komentarzu dla The Independent dr Stephen Humble, konsultant medycyny estetycznej w klinice Hedox. W klinice, w której pracuje dr Humble, zabieg wstrzykiwania botoksu w stopy kosztuje 590 funtów (ok. 2,9 tys. zł).
"Zabieg jest bardzo bezpieczny, ale zawsze istnieje ryzyko infekcji, alergii lub siniaków. Niestety stopa jest bardzo unerwiona, dlatego wstrzyknięcie botoksu powoduje ból. Z czasem efekt zabiegu słabnie, więc trzeba go powtórzyć" - wyjaśnił dr Humble.
Skutki wstrzykiwania botoksu w stopy
Zabieg wstrzykiwania botoksu w stopy po raz pierwszy zdobył popularność w sieci w 2022 r. Był jedną z wielu odpowiedzi na pytanie, jak poradzić sobie z bólem stóp podczas chodzenia w wysokich obcasach. Temat na pewien czas ucichł, aż powrócił ze zdwojoną siłą w 2025 r. za sprawą TikToka. Internauci są podzieleni w związku z tym zabiegiem, a dyskusja tylko potęguje rozgłos sprawy.
Nie istnieją badania potwierdzające długotrwały efekt łagodzenia bólu w ostrzykiwaniu botoksem stóp. Nie wiadomo więc, jakie skutki uboczne niesie regularne wstrzykiwanie botoksu w tak unerwioną część ciała.
Źródło: Independent/Guardian
Popularne
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Czy 100 ludzi pokona goryla? Absurdalne pytanie rozpala internet
- Ile lat więzienia czeka Brainroty z TikToka? Bombardiro Crocodilo pocierpi najdłużej
- Niezobowiązująca praca po maturze. Czym jest GIG economy i freelancing?
- Bagi testuje okulary do ściągania. "Normalnie mi się wyświetla tekst"
- Julia Wieniawa chce zagrać Łęcką. Producent filmu zrujnował jej marzenie
- Co robić w maju w mieście? TOP 3 koncerty, na które warto się wybrać
- Roxie Węgiel zdała egzamin na prawo jazdy. Na jakie auto się zdecyduje?
- Murcix wydaje własną książkę. Pomagała jej ghostwriterka