Robert Bąkiewicz kłóci się z Jackiem Międlarem

Bąkiewicz kłóci się z Międlarem. "Sfrustrowany były ksiądz"

Źródło zdjęć: © Facebook
Oliwia Ruta,
07.11.2023 13:15

Robert Bąkiewicz dodał na portal X post w sprawie przesłuchania. Polityk wyparł się propagowania faszystowskich haseł. Głos zabrał Jacek Międlar.

Robert Bąkiewicz 4 listopada usłyszał "prawomocny wyrok w sprawie szarpaniny przed kościołem św. Krzyża w Warszawie z października 2020 roku". Polityk nie wykazał skruchy, tylko żalił się w aplikacji X pozorną niesprawiedliwością, jaka go spotkała. Bąkiewicz nie poprzestał na jednym wpisie, ponieważ wczoraj (6 listopada) dodał kolejną skargę na sądowe działania. Do rozmowy włączył się Jacek Międlar.

Babcia Kasia nie da sobie w kaszę dmuchać

Podczas październikowego Strajku Kobiet2020 r. doszło do szarpaniny. Narodowcy pod okiem Roberta Bąkiewicza zaatakowali uczestników protestu. Przemoc skierowana była głównie w stronę Babci Kasi - kontrowersyjnej emerytowanej aktywistki. Katarzyna Augustynek została zepchnięta ze schodów kościoła. Polityk Robert Bąkiewicz, po trzech latach od zdarzenia, poniósł konsekwencje. Postawiono mu zarzut nagabywania innych do popełnienia przestępstwa i ukarano rokiem prac społecznych oraz 10 tys. zadośćuczynienia dla aktywistki.

trwa ładowanie posta...

Robert Bąkiewicz w odpowiedzi na oskarżenia wystosował długi post w aplikacji X. Polityk nie widzi swojej winy w akcie przemocy. Mężczyzna nie ukazuje skruchy, tylko żali się internautom pozornym brakiem sprawiedliwości. Bąkiewicz twierdzi, że sam proboszcz parafii zezwolił mu na ochronę kościoła przed aktywistkami.

Rober Bąkiewicz kłóci się z byłym księdzem

Robert Bąkiewicz 6 listopada udostępnił kolejny wpis w sprawie październikowego aktu przemocy. Polityk żali się, że dostał wezwanie na przesłuchanie odnośnie głoszenia faszystowskich haseł w charakterze świadka. Według mężczyzny "słowa 'Ave Christus rex!' znaczą ni mniej, ni więcej tylko tyle - 'Niech żyje Chrystus król!'". Polityk wyparł fakt, że "Christus Rex" to faszystowsko-katolickie ugrupowanie polityczne działające w Belgii. Ruch miał związek z Niemcami i Hitlerem. Bąkiewicz zasłania się przemocowym zachowaniem osób biorących udział w Strajku Kobiet: "nikt z brutalnych napastników spod znaku błyskawicy do tej pory nie poniósł, żadnej konsekwencji".

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

trwa ładowanie posta...

Pod wpisem doszło do wymiany zdań między Robertem Bąkiewiczem, a Jackiem Międlarem - byłym księdzem skazanym za podobne przewinienia. Mężczyźni rywalizują o to, kto jest bardziej poszkodowany.

Kłótnia Roberta Bąkiewicza z księdzem
Kłótnia Roberta Bąkiewicza z księdzem (Jacek Międlar , X)

Bąkiewicz w odpowiedzi zarzuca byłemu księdzu parcie na szkło. Mężczyzna wyznaje również, że pomimo niezbyt dobrych prywatnych stosunków, zawsze trzymał stronę Jacka Międlara. Polityk zauważa, że nigdy nie mówił medialnie o sprawach sądowych, sugerując że było ich sporo. Na koniec Robert Bąkiewicz wytyka byłemu duchownemu prowadzenie zbiórek na użytek własny. Jacek Międlar szybko rewanżuje się politykowi i wypomina mu pieniądze, które dostał za organizowanie fundacji. Polityk zadaje cios ostateczny i nazywa księdza "sfrustrowanym byłym duchownym".

x
x (Robert Bąkiewicz , X)

Rozmowa zakończyła się prześmiewczym komentarzem byłego księdza: "oj Robercik, nie gorączkuj się tak. Spróbuj w następnych wyborach". Polityk odpowiedział tylko krótkie "Dzięki!"

x
x (Jacek Międlar, Robert Bąkiewicz , X)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 16
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Kobieta,zgłoś
Wystarczy spojrzeć na tego człowieka,jego twarz i wszystko jasne. Beneficjent programu Cela+
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Międlekite,zgłoś
No jakby nie patrzeć to tłumaczenie z łaciny na polski , to z łaciny jest Witaj Chrystusie Królu i do tego nic nie ma żadna organizacja belgijska. Spokojnie Bąkiewicz wygra tą sprawę, chociaż nie jestm jego fanem bo wg. mnie, - to! z wyglądu jest obrzeżańcem.
Odpowiedz
2Zgadzam się3Nie zgadzam się
Ament,zgłoś
Bonkiewicza przytłacza piętno. Ciężko jest nieść krużganek oświaty. Do tego trzeba silnej psychy i dobrej kondycji fizycznej.
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 12