x

18-latka dostała 15 mln dolarów stypendium. Pobiła rekord

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
15.05.2024 13:45

Madison Crowell ma 18 lat i pochodzi z Georgii w Stanach Zjednoczonych. Dziewczyna została przyjęta na 231 uniwersytety i zakwalifikowała się do otrzymania gigantycznej pomocy finansowej.

Madison Crowell ma 18 lat i już wkrótce rozpocznie studenckie życie. Start będzie mieć z wysokiego C, ponieważ może wybierać spośród licznych uczelni w całych Stanach Zjednoczonych. Jej kandydatura została zaakceptowana przez 231 uniwersytety, aczkolwiek znalazło się też kilka szkół, które nie były zainteresowane utalentowaną nastolatką. Dziewczynę odrzuciły m.in. University of North Carolina w Chapel Hill, Tulane University i Colorado College.

Ostatecznie Madison postawiła na High Point University w Karolinie Północnej, gdzie zamierza studiować nauki ścisłe i zdobyć wykształcenie jako fizjoterapeutka. Dziewczyna wyznała, ze marzy o doktoracie, więc niewykluczone, że w przyszłości będzie pracować naukowo.

Madison w sumie otrzymała aż 15 mln dolarów, czyli ok. 60 mln zł w zatwierdzonych stypendiach. Nie wiadomo do końca, jak duże wsparcie finansowe uzyska dziewczyna. Studenci z USA mogą ubiegać się o stypendia poprzez każdą aplikację na uczelnię, którą składają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Wielki sukces 18-latki. Przyjęło ją ponad 200 uczelni, wybrała jedną

Madison Crowell 18 maja ukończy Liberty County High School w mieście Hinesville w Georgii. Uniwersytet, który wybrała, znajduje się w sąsiedniej Karolinie Północnej. Biorąc pod uwagę, jak olbrzymie są Stany Zjednoczone, dziewczyna będzie mieć do domu stosunkowo niedaleko. "Jedyne" pięć i pół godziny jazdy autem.

Dziewczyna udzieliła wywiadu dla ABC, w którym wyjaśniła: - Chcę pokazać dzieciom w Liberty County, że mogą dostać się nie tylko do lokalnych szkół, ale także do tych, które wydają się poza naszym zasięgiem.

Dane wskazują, że ok. 14 proc. z 69 tys. mieszkańców Liberty County żyje w biedzie.

- Wiem, jak to jest, kiedy wymarzona szkoła cię odrzuca i nie wiesz, czy będziesz miał szansę ubiegać się o przyjęcie ponownie, czy też skreśli to twoją szansę na zawsze - mówiła Madison. - Zawsze patrz na to pozytywnie, bo inaczej może to być trochę przytłaczające. Poradziła też innym nastolatkom, aby w gorączce rekrutacyjnej zachowały zdrowy rozsądek, starały się znaleźć czas dla siebie i dbały o dobrą energię wokół siebie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: bbc.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0