kaja godek
Prokuratura zajmie się Kają Godek. Chodzi o projekt ustawy "Stop LGBT"
Kaja Godek

Kaja Godek: największa ANTYgwiazda pokolenia Z

Źródło zdjęć: © Facebook
Michał DziedzicMichał Dziedzic,23.11.2020 10:44

Gwiazda, która nie ma fanów, a także (zdaniem wielu): empatii oraz zdrowego rozsądku. Kim jest najsłynniejsza antybohaterka w Polsce?

Kaja Godek urodziła się 2 maja 1982 roku w Warszawie. Zanim stała się ikoną skrajnej prawicy studiowała anglistykę na UW, a później była asystentką dyrektora jednej z dużych korporacji. Prywatnie jest żoną Jana, pracownika naukowego Politechniki Warszawskiej oraz mamą dwójki dzieci. Jej syn cierpi na zespół Downa i właśnie po jego narodzinach Godek uznała, że będzie walczyć o to, by w Polsce aborcja była nielegalna.

Kaja z oburzeniem wspominała w wywiadach wizytę u lekarza, który w 2008 roku powiedział jej, że płód jest wadliwy i zapytał, czy decyduje się ona usunąć ciążę. Zdaniem Godek taki lekarz to zabójca. Teraz walczy o to, by żadna kobieta nie miała prawa wyboru, jakie ona miała.

Przez kilka lat działała w fundacji antyaborcyjnej Mariusza Dzierżawskiego i zbierała podpisy pod obywatelskim projektem zakazu aborcji. W 2013 r. został on odrzucony przez Sejm.

Kaja nie poddała się i w 2016 znów próbowała przeforsować projekt całkowitego zakazu aborcji. Doprowadziło to do ogólnonarodowego Czarnego Protestu. W międzyczasie nieugięta i radykalna Godek zaczęła zyskiwać w oczach obozu rządzącego, co zaowocowało nowymi możliwościami zawodowymi. Zaledwie miesiąc po powstaniu rządu Beaty Szydło, anglistka otrzymała posadę w radzie nadzorczej państwowej spółki budującej komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych. Brak wykształcenia technicznego nie był przeszkodą...

Kaja Godek poczuła wiatr w żaglach i zaczęła brylować w mediach. Zasłynęła z ostrych i często obrzydliwie dyskryminujących wypowiedzi. Założyła też własną fundację "Życie i Rodzina", która oprócz odbierania praw kobietom, zajmuje się szczuciem na osoby LGBT+. Obecnie organizacja walczy o to, by zakazać organizowania w Polsce parad równości.

Sama Godek na swoim profilu na Twitterze pisała wprost o "konieczności walki z ideologią LGBT”, co ciężko potraktować inaczej niż jako mowę nienawiści i nakłanianie do przemocy. Stwierdziła też, że osoby związane z tym środowiskiem chcą "przestrzeni politycznej, kulturalnej, do realizacji swoich postulatów i to najbardziej radykalnych, czyniąc w ten sposób kolejny krok do totalitaryzmu".

Przypominamy, że LGBT, to ludzie a nie ideologia - więcej w naszym tekście LGBT+. Filmy i seriale, które pomagają zrozumieć

W tym momencie warto przypomnieć, że totalitaryzm wiąże się zmuszaniem innych do przyjęcia swojego "światopoglądu", co dość trafnie definiuje kilkuletnią krucjatę Kai Godek.

Ciężko nie odnieść wrażenia, że paliwem "aktywistki" jest nienawiść i pogarda dla ludzi, którzy śmią mieć inne wartości niż ona. Może dlatego jest dziś jedną z bardziej znienawidzonych osób w Polsce i obiektem licznych niewybrednych żartów. Podczas Strajku Kobiet życzliwi internauci zamówili na adres Kai kilogramy węgla i kilkaset wieszaków, a na TikToku hasztag #kajagodek ma ponad 35 milionów wyświetleń. To jeden z tych przypadków, kiedy nie warto było zostać "viralem".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 25
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
Polak,zgłoś
"Sama Godek na swoim profilu na Twitterze pisała wprost o "konieczności walki z ideologią LGBT”, co ciężko potraktować inaczej niż jako mowę nienawiści i nakłanianie do przemocy." OD KIEDY SPRZECIW WOBEC CZYICHŚ POSTULATÓW POLITYCZNYCH JEST MOWĄ NIENAWIŚCI I NAKŁANIANIEM DO PRZEMOCY? CZY AUTOR TYCH ŻENUJĄCYCH WYPOCIN JEST ZDROWY NA UMYŚLE? "Stwierdziła też, że osoby związane z tym środowiskiem chcą "przestrzeni politycznej, kulturalnej, do realizacji swoich postulatów i to najbardziej radykalnych, czyniąc w ten sposób kolejny krok do totalitaryzmu". WYSTARCZY POPATRZEĆ NA TO CO SIĘ JUŻ TERAZ DZIEJE NA ZACHODZIE - CENZURA I WYWALANIE Z PRACY ZA "NIEPOPRAWNE" POGLĄDY Przypominamy, że LGBT, to ludzie a nie ideologia. NO TAK, JASNE - POSTULATY POLITYCZNE AKTYWISTÓW LGBT DOTYCZĄCE ZMIAN W PRAWIE, ZMIAN W SYSTEMIE EDUKACJI, ZMIAN W JĘZYKU ITD WCALE NIE SĄ IDEOLOGIĄ. CZY AUTOR TYCH SŁÓW NAPRAWDĘ MA LUDZI ZA IDIOTÓW? W tym momencie warto przypomnieć, że totalitaryzm wiąże się zmuszaniem innych do przyjęcia swojego "światopoglądu", co dość trafnie definiuje kilkuletnią krucjatę Kai Godek. A NAJLEPIEJ DEFINIUJE WŁAŚNIE ZWOLENNIKÓW IDEOLOGII LGBT, KTÓRZY PRÓBUJĄ KAŻDEMU NARZUCAĆ SWOJE POGLĄDY - TAM GDZIE ZDOBYLI JUŻ WŁADZĘ (NA ZACHODZIE) ROBIĄ TO PRZY POMOCY PARAGRAFÓW, A U NAS PÓKI CO JEDYNIE SZCZUJĄ NA KAŻDEGO KTO SIĘ Z NIMI NIE ZGADZA NAZYWAJĄC TO "MOWĄ NIENAWIŚCI" (DOWÓD POWYŻEJ) I "FOBIĄ". NA SZCZĘŚCIE POLACY WYDAJĄ SIĘ ODPORNI NA TĘCZYZM (JAK RÓWNIEŻ NA INNE ODMIANY NEOMARKSIZMU)
Odpowiedz
2like5dislike
Andrzej,zgłoś
Czy zdaje sobie sprawę że ci którzy dziś ją popierają mogą sami mieć kłopoty .Koniec poparcia brak wielkiego brata koniec kariery i pewnie parę spraw w sądzie . Ona jest złym człowiekiem
Odpowiedz
8like1dislike
Polak Katolik,zgłoś
Wielki szacunek i podziw dla Pani Godek! My Polacy-Katolicy mówimy stanowcze NIE zdradzieckiej targowicy ,wyznającej przerażające antywartości: - bezkarnie mordować nienarodzone dzieci, wmawiać dzieciom ,że dopiero przy dorastanie będą decydowały jaką mają płeć,- niszczyć Małżeństwa i Rodziny wprowadzając tak zwane ,, małżeńtwa h0omoseksualistów, - niszczyć Patriotyzm, niszczyć Kościół Katolicki. Polacy nie dajcie się nabrać tym upadłym ludziom!!!
Odpowiedz
5like20dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 13
Komentarze (13)
arrow
"Sejm bez aborterów". Kaja Godek ruszyła z nową kampanią