Kaja Godek kpi z decyzji papieża

Kaja Godek kpi z decyzji papieża. Przywołała swoich wrogów

Źródło zdjęć: © Kaja Godek / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.12.2023 12:30

Watykan dał zielone światło do błogosławienia par homoseksualnych. Z decyzją Stolicy Apostolskiej nie może pogodzić się antyaborcyjna aktywistka Kaja Godek. Wyraziła swoją frustrację w internecie.

Kościół katolicki zdobył się na życzliwy gest wobec par nieheteroseksualnych. Deklaracja doktrynalna "Fiducia supplicans", którą zatwierdził papież Franciszek, zezwala na błogosławienie par tej samej płci. Nie jest to jednak równoznaczne z zawarciem sakramentu małżeństwa, gdyż w ocenie Kościoła przysługuje on tylko związkowi kobiety i mężczyzny.

Błogosławieństwo mogą otrzymać pary, które "nie żyją zgodnie z normami chrześcijańskiej doktryny moralnej, ale pokornie proszą o błogosławieństwo". Obrzęd powinien odbyć się poza liturgią, przykładowo na spotkaniu z kapłanem lub podczas pielgrzymki. Każda prośba będzie poprzedzona szczegółowym rozeznaniem sprawy.

Kaja Godek oburzona decyzją papieża

Gest życzliwości ze strony Watykanu wywołał histerię wśród prawicowych publicystów. Niektórzy dziennikarze stwierdzili, że jest to sukces Niemców. Do chóru oburzonych głosów dołączyła antyaborcyjna aktywistka Kaja Godek. "Kiedy w Kościele błogosławienie aborterów?" - zapytała kpiąco.

Kaja Godek kpi z decyzji papieża
Kaja Godek kpi z decyzji papieża (Kaja Godek , Twitter)

Znasz się na oszczędzaniu? Nie zdobędziesz tutaj 10 punktów

Powiedzieć, że Kaja Godek nie żywi sympatii do społeczności LGBT+, to jak nic nie powiedzieć. Kobieta została pozwana przez grupę osób LGBT+ za skandaliczne słowa, jakie wypowiedziała na antenie Polsat News w 2018 r. Stwierdziła wtedy, że jeśli ktoś jest osobą homoseksualną, to jest zboczeńcem. Podczas rozprawy robiła wszystko, aby ośmieszyć i upodlić poszkodowanych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 50
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 22
Zenek,zgłoś
Gdyby Jezus zszedł z nieba byłoby to samo
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Przypominam, że istnieje dogmat o nieomylności papieża.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
vanhorne,zgłoś
jakich Niemcow, kobieto, Benedykt XVI byl Niemcem ale abdykowal, bo nie popieral zmian, ktorych po jego odejsciu dokonuje obecny papiez
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 90