zdrowie psychiczne
"Nadużywałem mefedronu". Mestosław szczerze o uzależnieniu
Sia ujawniła że jest w spektrum autyzmu

Gwiazda muzyki pop ujawniła, że jest w spektrum autyzmu

Źródło zdjęć: © @PopCrave Twitter
Marta Grzeszczuk,
31.05.2023 22:37

Australijska piosenkarka i autorka muzyki Sia, ujawniła, że jest w spektrum autyzmu. Podzieliła się też swoimi doświadczeniami z wychodzeniem z uzależnienia.

Wokalistka i autorka piosenek Sia Furler wystąpiła 25 maja w podcaście "Rob Has a Podcast". Pojawiła się jako gość specjalny, żeby pogratulować Carolyn Wiger, która zdobyła trzecie miejsce w finale reality show "Survivor". Australijska piosenkarka zaoferowała Wiger 100 tys. dol., które pomogą jej rozwiązać problemy finansowe, z którymi się boryka.

Sia ujawniła, że jest w spektrum autyzmu

Nieoczekiwanie ten odcinek podcastu został również pierwszym miejscem, w którym Sia zdecydowała się ujawnić, że jest w spektrum autyzmu. 47-letnia gwiazda wyznała, że przez 45 lat życia funkcjonowała czując, że "musi zakładać 'kostium człowieka'" i dopiero od dwóch lat potrafi być w pełni sobą.

W emocjonalnej rozmowie Sia odniosła się również do bycia osobą wychodzącą z uzależnienia. To doświadczenie wspólne dla niej i Wiger. Słowa piosenkarki: - Nikt nie może cię poznać i pokochać, gdy jesteś pełna tajemnic i żyjesz we wstydzie - wybrzmiały na pewno mocno dla wszystkich osób mierzących się uzależnieniem.

Kiedy w końcu siedzimy w pokoju pełnym nieznajomych i opowiadamy im o naszych najgłębszych, najmroczniejszych, najbardziej wstydliwych sekretach, wszyscy śmieją się razem z nami, a my po raz pierwszy w życiu nie czujemy się jak śmieci i po raz pierwszy w życiu czujemy się widziani takimi, jakimi naprawdę jesteśmy - wtedy możemy zacząć wychodzić w świat i funkcjonować jako ludzie, którzy mają serce, nic nie udając.

- Sia

Przyczyną uzależnienia od substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol i narkotyki, często bywa "samoleczenie" niezaadresowanych problemów ze zdrowiem psychicznym. Przypominamy jednak, że bycie w spektrum autyzmu nie jest chorobą, a jedną z odmian neuroróżnorodności o bardzo szerokiej rozpiętości i nasileniu symptomów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
"Dostarczone", "odczytane". Komunikatory trzymają nas na krótkiej smyczy