Dzieci spędzają za dużo czasu przed telefonem. Jest pomysł, jak to zmienić
Dzieci i nastolatki coraz częściej są uzależnione od telefonu oraz internetu. Wszyscy zastanawiają się, jak to zmienić. Chińska Administracja Cyberprzestrzeni ma plan.
Chiny proponują nowy pomysł. Ma on na celu ograniczenie czasu, który dzieci oraz nastolatki spędzają przed ekranem telefonu.
Podobne
- Różowe Spotify. Jak zmienić kolory serwisu [PORADNIK]
- Jak napisać rozprawkę? Zwroty, które warto zapamiętać
- Najjjka uderza w Wersow i Friza. "Z dzieci robi się maszyny do zarabiania"
- Jak pandemia wpłynęła na naszą psychikę? Psycholodzy nie mają złudzeń
- W wieku 16 lat została mamą. "Ona sama jak dziecko wygląda"
Chińska Administracja Cyberprzestrzeni
Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (największy strażnik internetu) wyszła z pewną propozycją. Polega na tym, że wszystkie urządzenia mobilne oraz aplikacje musiałyby zdecydować się na wgranie "trybu dla małoletnich". Tryb ten byłby w stanie ograniczać czas, który nieletni spędzają przed ekranem telefonu do maksymalnie dwóch godzin.
Jeżeli ograniczenia zostaną zatwierdzone przez władze, będą oznaczały rozszerzenie wcześniej już wprowadzonych w kraju środków. Chiny chcą bowiem zmniejszyć narażenie dzieci oraz nastolatków na niepożądane informacje w internecie.
Projekt nowych przepisów mówi o tym, że różnego rodzaju aplikacje zamkną się automatycznie po upływie narzuconych limitów czasowych. Na ekranie będą również pojawiały się jedynie treści odpowiednie dla wieku korzystających z telefonu. Dodatkowo nikt poniżej 18 roku życia nie będzie mógł używać komórki między godziną 22 w nocy, a 6 rano.
Przepisy mówią również o tym, że dzieci poniżej ósmego roku życia będą mogły korzystać z telefonów komórkowych jedynie przez 40 minut. Dzieciaki między ósmym, a 16 rokiem życia natomiast, otrzymają godzinę przed ekranem. Najstarsi nastolatkowie dostaną prawo do dwóch godzin.
Jak donosi CNN, dostawcy usług mobilnego internetu powinni również aktywnie tworzyć treści, które "rozpowszechniają podstawowe wartości socjalistyczne i kształtują poczucie wspólnoty narodu chińskiego".
Źródło: edition.cnn.com
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół