Czy McDonald’s to dobre miejsce na pierwszą pracę?
Generacja Z coraz mocniej wkracza na rynek pracy, ale gdzie znaleźć dobrego pracodawcę, który spełnia oczekiwania młodych ludzi? W serii GOOD JOBS sprawdzimy dla Was największe firmy. Zapytamy o rekrutacje, warunki pracy, możliwość rozwoju, a także o to, co czeka Gen Z w pierwszych dniach w nowym miejscu. Na start zaczynamy od McDonald’s.
Sieć znana jest na całym świecie, a w samej Polsce znajduje się ponad 550 lokali spod złotych łuków. Oferują pracę zarówno młodym, dla których jest to najczęściej pierwsze zatrudnienie, jak i dojrzalszym osobom, które także świetnie odnajdują się w różnorodnym zespole.
Podobne
- "Najgorszy dzień próbny". Gastronomia wykorzystuje młodych ludzi?
- Kierowniczka okradała restaurację. Sprytnie "zarobiła" prawie 80 tys. zł
- Ralph Kaminski współpracuje z McDonald’s. Czym jest "Bal w Maku"?
- "Społeczna Kaffka" w Krakowie. Miejsce z wyjątkową obsługą
- Happy Pack i kuriozalne ogłoszenie o pracę. Spółkę promuje Szalony Reporter
W ramach serii Good Jobs mieliśmy przyjemność porozmawiać z Tomaszem Polewczyńskim, Employer Reputation & Engagement Lead w McDonald’s Polska, który odpowiedział nam na najważniejsze pytania, jakie mogą nurtować młode pokolenie, planujące dołączyć do zespołu Maka. Aby uzyskać pełny obraz, zdecydowaliśmy się także poznać perspektywę pracowników restauracji – zapytaliśmy o nią Aleksandrę Daukszewicz i Dariusza Malinowskiego.
Tomasz Polewczyński zdradził nam, że sposób aplikowania do wybranej restauracji jest prosty i szybki – okazuje się, że można zrobić to nawet w 30 sekund! Następnie należy spodziewać się rozmowy telefonicznej, spotkania rekrutacyjnego i… zaproszenia do podpisania umowy, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia aplikacji. A jak wyglądają pierwsze dni pracy? Dla wielu z pewnością to stresujący czas, dlatego Mak stara się go ułatwić. W tym celu powstał projekt onboardingowy o nazwie "Dobre wsparcie na starcie", w ramach którego w przystępny sposób można wdrożyć się we wszystkie procedury. Dzięki temu pierwsze kroki na rynku pracy stają się prostsze i mniej stresujące. Sam program odpowiada na potrzeby pokolenia Z, oferując wiele, zdigitalizowanych i przyjaznych w odbiorze materiałów.
Jako Gen Z bardzo mocno stawiamy na elastyczny czas pracy. Mamy swoje obowiązki, pasje, szkołę lub studia, dlatego oferowana przez McDonald’s możliwość indywidualnego dostosowania godzin pracy może okazać się bezcenna. Już na etapie aplikacji można określić dni i godziny, w których preferujemy pracować. Nie zapominamy też, że rozwój i możliwość poszerzania wiedzy gwarantuje perspektywy na przyszłość, dlatego zwróciliśmy uwagę na to, że ścieżka kariery w McDonald’s zakłada stały postęp. Dzięki proponowanym szkoleniom zyskujemy opcję zdobywania nowych umiejętności i możliwość awansu.
Praca to jednak nie tylko kwestia zarobków i zdobywania doświadczenia zawodowego – to także doskonała okazja do poznawania nowych osób i zawierania przyjaźni. A równie ważna co płaca, jest atmosfera. Potwierdzają to badania. Jak to, przeprowadzone przez dr Ewę Jarczewską-Gerc i agencję Research & Grow we współpracy z McDonald’s Polska, w którym udział wzięli pracownicy gastronomii w wieku 18-35 lat. Analizowano w nim m.in. motywację i potrzeby osób, pracujących w tej branży – i to właśnie atmosfera okazała się jednym z decydujących czynników podjęcia zatrudnienia. Co ciekawe, badanie pokazuje także, że McDonald’s na te potrzeby odpowiada. Pracownicy Maka bardziej niż inne badane osoby czują, że mogą być szczerzy z koleżankami i kolegami z pracy (74% vs 68%) i bardziej im ufają (76% vs 68%). Częściej niż inni wskazują, że są zadowoleni z relacji z przełożonymi (79% vs 71%) i doceniają atmosferę w pracy (82% vs 78%). Nie ma co ukrywać ani się dziwić, że Gen Z chce pracować tam, gdzie będzie czuć się dobrze i komfortowo. A jeśli dodamy do tego zgrany zespół, a nawet nowych przyjaciół – to zdecydowanie ciekawa opcja. Potwierdzają to historie zatrudnionych.
Aleksandra Daukszewicz swoją przygodę z McDonald’s rozpoczęła w 2021 roku, kiedy w jej okolicy otworzyła się nowa restauracja. Była to jej pierwsza praca. Bardzo pozytywnie wspomina pierwsze dni, przyjazną atmosferę, wsparcie i zrozumienie po stronie współpracowników. Aleksandra opowiedziała nam, że dzięki pracy uwierzyła w siebie i zaczęła spełniać swoje marzenia. Docenia także oferowane możliwości poza godzinami pracy, angażując się w projekt wellbeingowy czy Fundację Ronalda McDonalda.
Z kolei Dariusz Malinowski jest kierownikiem ds. jakości w pułtuskiej restauracji McDonald’s. Historia Darka to dowód na to, że Mak jest miejscem, gdzie pracownicy potrafią zadomowić się na dobre. Zaczynał podczas studiów, świetnie wykorzystując możliwość rozwoju i wspinania się po kolejnych szczeblach kariery. Z Makiem związany już od… 27 lat!
Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej i wysłuchać historii naszych rozmówców, zapraszamy Was na film.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Materiał sponsorowany przez McDonald's Polska
Jak pracuje się w McDonald’s?
Jak dowodzą historie pracowników i niepodważalne liczby, McDonald’s to miejsce, gdzie można być po prostu sobą. Niezależnie od płci, wieku, narodowości i orientacji. Aktualnie w ponad 550 restauracjach pracuje ponad 35 000 pracowników, w tym:
- 7 proc. to osoby z niepełnosprawnościami,
- 17 proc. stanowią cudzoziemcy,
- 45 proc. zespołu zarządzającego stanowią kobiety,
- przedstawiciele pokolenia Z to aż 57 proc. wszystkich pracowników Maka.
Przekonaliśmy do rozważenia tej opcji? Jeśli jeszcze nie, to nie koniec pozytywów. Pracując w Maku, oczywiście można liczyć na zniżki! Pracownicy otrzymują Bonifikartę pozwalającą na niższe ceny produktów z menu w każdym lokalu McDonald’s, oraz wysokie rabaty podczas zmiany.
Ponad połowa zatrudnionych w McDonald’s to generacja Z. Jak sami mogliście przeczytać, wygląda na to, że restauracje są nieźle przygotowane dla młodego pokolenia, poszukującego swojej pierwszej pracy, a nawet dalszego rozwoju kariery. Jeśli szukasz zatrudnienia, koniecznie sprawdź oferty Maka w swojej okolicy: https://praca.mcdonalds.pl/
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Vibez Creators Awards - wybierz najlepszych twórców i wygraj wejściówkę na galę!
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku