"Zmierzch" powróci na ekrany w formie serialowej

"Zmierzch" jak "Harry Potter". Saga powróci jako serial

Źródło zdjęć: © vibez.pl / materiały prasowe
Maja Kozłowska,
20.04.2023 10:30

"Zmierzch" oficjalnie wraca na ekrany. Lionsgate Television potwierdziło, że rozpoczęły się prace nad serialem inspirowanym książkami Stephanie Meyer.

Trafiliśmy do ery wielkiego comebacku produkcji young adults. Zaczęło się chyba od "Percy'ego Jacksona", który jeszcze w tym roku trafi na streamingi. Po niezbyt udanych filmach seria Ricka Riordana wreszcie dostała drugą szansę. W przypadku remake'u "Harry'ego Pottera" należy mówić raczej o drugim życiu. Tak samo w kontekście "Zmierzchu", który powraca z wielką pompą po 15 latach od premiery.

Jak donosi "The Hollywood Reporter", serial jest we wczesnej fazie produkcji. Bez wątpienia wkrótce będziemy mieć do czynienia z powracającą falą "zmierzchomanii", a do starych fanów dołączą nowi.

"Zmierzch" wraca na ekrany. Będzie hit?

Na razie nie wiadomo, o czym dokładnie będzie serial. Opcji jest mnóstwo: od zwyczajnego remake'u historii BelliEdwarda po zainspirowanie się backstory innych wampirów. "Zmierzch" nie ma jeszcze swojej platformy lub sieci dystrybucyjnej. Źródła donoszą za to, że autorka powieści, Stephanie Meyer, będzie zaangażowana w produkcję telewizyjną.

Kinowa wersja sagi liczy sobie pięć filmów, które zarobiły łącznie 3,4 mld dolarów na całym świecie.

"Zmierzch" powróci na ekrany - tym razem jako serial
"Zmierzch" powróci na ekrany - tym razem jako serial (kadr z filmu "Zaćmienie")

"Zmierzch", "Harry Potter"... Co dalej?

Remaki i spin-offy mają się dobrze i wychodzi na to, że wszyscy trochę na nie czekamy. Oczywiście są te lepiej zrealizowane ("Ród Smoka") i gorzej ("Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy", "Wiedźmin: Rodowód krwi"), ale znajomy tytuł i znajoma historia działają jak magnes. Dodać do tego szczyptę nostalgii i bum - jesteśmy w stanie kupić wszystko.

Dlatego nie wątpię, że prędzej czy później doczekamy się kolejnych głośnych comebacków. Na następne duże serialowe ogłoszenie typuję "Igrzyska Śmierci".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0