Serial "Harry Potter" będzie bardziej zróżnicowany etnicznie

Serial "Harry Potter" zróżnicowany etnicznie. Hermiona czarnoskóra?

Źródło zdjęć: © Harry Potter, Harry Potter and the Cursed Child, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,19.04.2023 10:45

Czy w serialu "Harry Potter" zobaczymy bardziej inkluzywną obsadę? Znawca branży rozrywkowej mówi o zaangażowaniu w produkcję osób zróżnicowanych etnicznie. Czy Hermionę w serialu zagra osoba czarnoskóra?

12 kwietnia na konferencji Warner Bros. Discovery dowiedzieliśmy się, że stacja rzeczywiście pracuje nad serialem na podstawie "Harry'ego Pottera". Całe przedsięwzięcie ma zająć 10 lat, a budżet porównywany jest do takich produkcji jak "Ród smoka" czy "Gra o Tron".

Teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat tego, czego możemy spodziewać się po produkcji. Serial "Harry Potter" ma być bardziej zróżnicowany etnicznie. Czy twórcy decydują się na taki ruch, by uciszyć sprzeciw dotyczący zaangażowania J.K. Rowling?

Seria "Harry Potter" bardziej etniczny

Wiemy już, że serial "Harry Potter" ma być bardziej wierny temu, co znamy z książek J.K. Rowling. Jeff Sneider, znawca branży rozrywkowej, w odcinku podcastu "The Hot Mic" podał kolejne nieoficjalne informacje na temat obsady produkcji.

Według niego Warner Bros. Discovery podjął "skoordynowany wysiłek", by w serialu o "Harrym Potterze" obsadzić "osoby zróżnicowane etnicznie". Sneider uważa, że największe prawdopodobieństwo zmian w tym względzie wśród głównych postaci dotyczy Hermiony.

Warto przypomnieć, że ta postać została już przedstawiona jako osoba czarnoskóra. W sztuce "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" w rolę Hermiony wcielała się pochodząca z Południowej Afryki aktorka Noma Dumezweni. W tym aspekcie taka zmiana w nadchodzącym serialu wydaje się dość możliwa.

trwa ładowanie posta...

Serial "Harry Potter" kontrowersje

Możliwe, że stacja zamierza zdecydować się na taki ruch, by trochę uciszyć sprzeciw, który jest wywołany zaangażowaniem w serial o "Harrym Potterze" J.K. Rowling. Wielu nie podoba się, że transfobiczna pisarka dostała rolę producentki wykonawczej.

Dyrektor generalny HBO na konferencji powiedział, że nie zamierza odnosić się do stosunku Rowling do osób transpłciowych. Według niego dyskusja, która odbywa się w internecie jest "zbyt zniuansowana i skomplikowana". Możliwe więc, że wprowadzając do obsady osoby zróżnicowane etnicznie, będzie chciał odwrócić uwagę od niewygodnych pytań.

trwa ładowanie posta...

Źródło: The Direct

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 73