Ród smoka - fetysz stóp Larysa

"Ród smoka". Serial pokazał fetysz pewnego bohatera. Skąd ten pomysł?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.10.2022 14:00

"Ród smoka" momentami szokuje nie mniej niż "Gra o tron". Twórcy superprodukcji HBO Max wystawili na próbę widzów w 9. odcinku serialu. Chodzi o scenę w komnacie, gdzie dochodzi do rozmowy między Alicent i Larysem. Uwaga, tekst zawiera spoilery.

"Ród smoka" to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali 2022 roku. Twórcy dzieła mieli trudne zadanie, aby wyjść z cienia poprzedniej superprodukcji fantasy HBO, jaką była "Gra o tron". W mojej ocenie można śmiało przyznać, że im się to udało. Miarą sukcesu niech będą nie tylko świetne wyniki oglądalności, ale i fakt, że premiera każdego nowego odcinka wzbudza ożywioną dyskusję w internecie.

17 października zadebiutował przedostatni odcinek pierwszego sezonu "Rodu smoka". Widzowie spodziewali się, że odcinek skupi się na walce o władze po śmierci króla Viserysa. Tak w istocie było, choć wyznaczony do objęcia Żelaznego Tronu Aegon niespecjalnie miał ochotę, aby przejąć władzę po ojcu. Sukcesja korony swoją drogą, ale przyznajmy szczerze, że 9. odcinek zapamiętamy za coś innego - stopy Alicent.

Season 1 Episode 9 Preview | House of the Dragon (HBO)

"Ród smoka". Alicent, Larys i stópki

Larys Strong wyrósł na jednego z głównych antagonistów serialu. Niepozorny mężczyzna ma potężne wpływy w Westeros i potrafi mocno zamieszać za kulisami. Nie waha się przed podjęciem najbardziej drastycznych kroków, dzięki czemu został nowym seniorem rodu Strongów. Królowa Alicent jest coraz bardziej uzależniona od jego pomocy. W 9. odcinku dowiedzieliśmy się, co kobieta oferuje Larysowi w zamian za jego usługi.

Larys ma fetysz stóp. Teoretycznie nie byłoby w tym nic dziwnego. Problem polega na tym, że mężczyzna zgadza się wyjawiać królowej cenne informacje tylko wtedy, gdy Alicent pokazuje mu stopy. W 9. odcinku Alicent musi zdjąć pończochy i pozwolić Larysowi masturbować się na widok stóp. Powiedzieć, że jest to zaskakująca i bardzo niekomfortowa scena, to jak powiedzieć, że finał "Gry o tron" był średnio udany.

Internauci komentują scenę ze stopami w "Rodzie smoka"

Media społecznościowe zalała fala komentarzy i memów po 9. odcinku "Rodu smoka". Widzowie serialu są zszokowani i zniesmaczeni stópkarską sceną pomiędzy Larysem i Alicent.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Trafiłem na TikToku na film użytkownika @ubieramsienaczarno, który wyjaśnił, skąd się wziął fetysz Larysa.

- Fetysz stóp Larysa jest wyłącznie rzeczą serialową. Tego wątku nie było w książkach. Larys od urodzenia ma jedną niesprawną nogę, ponieważ została ona wykręcona w trakcie porodu. Najprawdopodobniej na tej bazie został wymyślony fetysz i cała fiksacja. To, jak bardzo obrzydliwa była ta scena, pokazuje, że jeżeli zapytam was, co Larys mówił do Alicent to prawdopodobnie niewielu z was odpowie mi na to pytanie, bo skupiliście się na czymś innym - powiedział tiktoker.

trwa ładowanie posta...

Czekacie na finał 1. sezonu "Rodu smoka"?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1