"Pierścienie Władzy", promocja Amazona w Brazylii

Amazon: zobacz "Pierścienie Władzy", a dostaniesz kupon na jedzenie

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.11.2022 12:00

Jak podnieść oglądalność serialu? Okazuje się, że Amazon w Brazylii oferował kupony na jedzenie pod warunkiem, że widz obejrzał serial "Pierścienie Władzy". Kusząca propozycja?

Pamiętacie kontrowersje związane z serialem "Rings of Power"? "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to serial inspirowany twórczością brytyjskiego pisarza J.R.R. Tolkiena. Akcja toczy się w Drugiej Erze Śródziemia, na tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni". Odpowiedzialny za serial Amazon wpompował w pierwszy sezon niemal pół miliarda dolarów. Zapowiadała się więc wspaniała produkcja, ale szybko okazało się, że serial - według wielu - trąci nudą i patosem.

Amazon w Brazylii: zobacz odcinek "Pierścienie Władzy", a dostaniesz jedzenie

Sprawa została nagłośniona przez youtubera George'a, który w sieci przedstawia się jako The Giant Slayer. Gdy Brazylijczycy wejdą na konto Prime Video Brazil na Instagramie, to zobaczą interesującą ofertę: mogą dorwać darmowy kupon do iFood. To coś a’la Uber Eats, Glovo czy Pyszne.pl.

Haczyk? Musieli obejrzeć pierwszy odcinek "Rings of Power". Chociaż reklama mówi o tym, że możemy "wygrać" ów kupon. Nadal myślicie, że to fejk? Oto omawiany post oraz tłumaczenie z filmu youtubera:

trwa ładowanie posta...
Pierścienie Władzy, promocja Amazon
Pierścienie Władzy, promocja Amazon (YouTube)

Kupon miał zostać wysyłany automatycznie w maksymalnie 72 godziny po obejrzeniu pierwszego odcinka.

30 realów brazylijskich za zobaczenie serialu "Pierścienie Władzy"

Ile oglądający mogą otrzymać za sprawdzenie pierwszego odcinka "Rings of Power"? Reklama mówi o kuponach o wartości 30 realów brazylijskich. W tym momencie jest to około 28 złotych. Minimalna pensja w Brazylii to 1212 realów na miesiąc.

Dużo? Mało? Sami oceńcie. Jak za zobaczenie, a raczej puszczenie w tle, jednego odcinka serialu, to jak za darmo. Inną sprawą jest to, dlaczego Amazon zdecydował się na taki ruch. Oczywiście takie działanie nie jest bezinteresowne, bo najpewniej chodzi o podniesienie oglądalności produkcji.

Kto co lubi. Jedni nazywają to "łapówką", a według innych jest to sensowna próba przyciągnięcia najróżniejszych widzów przed ekrany.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0