Zawodnicy bez rąk zawalczyli w oktagonie. Polska gala zapisze się w historii
10 czerwca w Kępnie odbyła się druga edycja gali mieszanych sztuk walki Solo Combat Federation. Największą uwagę przyciągnęło starcie Bartosza Klimka z Przemysławem Wieczorkiem. To zawodnicy, którzy... nie mają rąk.
Kępno to miasto na południu Wielkopolski, które zapisze się w historii mieszanych sztuk walki. W piątek 11 czerwca w mieście odbyła się druga gala SCF. Jest to nowa federacja, która powstała na początku tego roku. Jej włodarzem jest Grzegorz "Szuli" Szulakowski - fani freakowych pojedynków mogą go kojarzyć jako gwiazdora walki wieczoru na Prime Show MMA 2.
Podobne
- Prime MMA. Kolejni influencerzy odmawiają udziału w walkach
- Czuux chciałby spuścić Multiemu patolanie w oktagonie. "On wszystkich DENERWUJE"
- Miały być freak fighty, są krindż i ustawki. Nadciąga koniec patopojedynków?
- Gimper po walce trafił do szpitala. Co dolega zawodnikowi Fame MMA?
- Prime Show MMA 2: Kosmos. Gdzie oglądać? Ile kosztuje PPV?
Gala SCF 2 budziła ogromne zainteresowanie z powodu walki Bartosza Klimka z Przemysławem Wieczorkiem. Są to zawodnicy bez rąk. "To osoby będące motywacją, inspiracją i wzorem dla innych, którzy są najlepszym przykładem pokonywania własnych słabości, przełamywania barier, realizacji własnych marzeń i dokonywania niemożliwego" - tymi słowami federacja SCF reklamowała pojedynek bez precedensu w historii Polski.
W Kępnie odbyła się walka zawodników bez rąk
Przemysław Wieczorek stracił ręce w wieku 20 lat, kiedy uczestniczył w wypadku kolejowym. To wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata w para taekwondo. Z kolei Bartek Klimek stracił ręce w wieku 7 lat. Mężczyzna trenuje na co dzień w klubie Arrachion Olsztyn pod okiem Pawła Derlacza.
Walka przebiegła w sportowej atmosferze
Pojedynkowi osób bez rąk sprzeciwiał się m.in. Andrzej Wasilewski, szef KnockOut Boxing Promotion. Mimo głosów krytyki walka się odbyła. Zawodnicy okładali się kopami w formule trzech rund po trzy minuty. Werdyktem sędziów Bartosz Klimek pokonał Przemysława Wieczorka. Podczas walki odbyła się zbiórka charytatywna, której cel wybiorą zawodnicy z niepełnosprawnościami.
Klimek po walce zwrócił uwagę na to, że w Polsce odbywają się walki osób niskorosłych, ale pojedynki osób bez rąk do niedawna nie mogły mieć miejsca. - Oni [osoby niskorosłe - przyp. red.] mają jakąś niepełnosprawność, ja też. Dlaczego dopuszczamy ich, a nie dopuszczaliśmy mnie. Podpisuję papier, że zgadzam się na jakieś warunki, znam ryzyko. Nie wiem, w czym jest przeszkoda robić takie walki na większą skalę - powiedział sportowiec.
Zawodnikom bez rąk życzymy sukcesów. Mamy nadzieję, że wkrótce zainteresują się nimi największe federacje w Polsce.
Źródła: sport.radiozet.pl/mma.pl/olsztyn.com.pl
Popularne
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut 3"? Szalony finał talent show Friza
- Bilety na ostatni koncert Quebonafide zupełnie za darmo. Wystarczy apka InPost
- Książulo ma beef z krakowskimi kebabami? Wprowadzają rollo "śmierdzący książuulo"
- Quebonafide zagra dwa ostatnie koncerty. Co w pożegnalnym merchu?
- Znamy finalistów "Twoje 5 Minut 3". Decyzja jury zaskoczyła widzów
- Klaudia Sadownik zerwała z chłopakiem? Detektywi węszą kolejne rozstanie
- Słyszeli jej krzyki, gdy jeszcze żyła. Tragedia znanej influencerki
- Jeff Bezos na swoje wesele wynajął... Wenecję? "Skoro cię stać, płać wyższe podatki"
- W Gliwicach stanął gigantyczny posąg "kciuka w górę". Co na to mieszkańcy?