popkultura
Oxford wybrał słowo roku. "Tryb goblina" może dotyczyć ciebie
Prime MMA ma problem

Prime MMA. Kolejni influencerzy odmawiają udziału w walkach

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.08.2022 12:30

Prime MMA kusi grubą kasą i perspektywą zdobycia sławy. Niektórych influencerów to nie przekonuje. Yoshimayo, Bandura i Natan Marcoń ujawnili, dlaczego odrzucili propozycję walki w kontrowersyjnej federacji.

Gale freak fightów wpisały się na stałe w polską codzienność, zwłaszcza internetową. Postronnemu obserwatorowi może się wydawać, że niemal co druga gwiazda social mediów trenuje sztuki walki.

W 2022 roku naprawdę trudno ogarnąć, jak wiele jest federacji i którzy influencerzy tłuką się w oktagonie. Niektóre nowe federacje nie mają oporów przed przekroczeniem wszelkich granic, byleby tylko zaistnieć w powszechnej świadomości.

Kontrowersje wokół Prime MMA

Federacja Prime MMA już od pierwszej konferencji wzbudzała ogromne kontrowersje. Głównie za sprawą Łukasza W., znanego jako Kamerzysta, który został gwiazdą młodej federacji. Kamerzysta zawalczył w main evencie na pierwszej gali Prime MMA. Jego przeciwnikiem był Marek Kruszel, znany jako Kruszwil. Łukasz pokonał rywala, ale wynik mordobicia miał drugorzędne znaczenie.

trwa ładowanie posta...

Kamerzysta. Synonim słowa patologia

Kamerzysta to jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób w polskim internecie. Mężczyzna zaistniał w sieci w serwisie Ask.fm, ale prawdziwą popularność zdobył dzięki projektowi Lord Kruszwil. Łukasz tworzył go razem z Markiem. Twórcy promowali patologiczne i szkodliwe społecznie postawy. Youtuberzy zasłynęli m.in. tym, że namówili 10-letniego chłopca, aby obmacywał i oceniał damskie pośladki.

Kamerzysta w solowej karierze nagrał wiele obrzydliwych materiałów. Nic nie przebije filmu z kwietnia 2021 roku pt. "Jak daleko się posunie za pieniądze". Łukasz i jego znajomi zaangażowali chłopaka z niepełnosprawnością intelektualną do upadlania się za pieniądze. Ofiara skakała do kontenera na śmieci, schodziła do szamba, jadła kocie odchody i kąpała się w kałuży. Proces trójki patotwórców rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, ale wciąż nie zapadł wyrok.

Youtuberzy upokorzyli niepełnosprawnego chłopaka (UWAGA! TVN)

Prime MMA dokonało "zmartwychwstania" Kamerzysty

Dlaczego Kamerzysta nadal jest popularny w sieci? Winę za ten stan rzeczy w dużej mierze ponosi Prime MMA. Federacja na nowo wypromowała patoyoutubera po tym, gdy wyszedł z aresztu. Co więcej, promuje go nadal, bo Kamerzysta wystąpi na trzeciej odsłonie Prime MMA jesienią tego roku. Wszystko to sprawia, że dla młodych internautów, którzy nie znają przeszłości Kamerzysty, Łukasz W. jest wręcz idolem. Kiedy o tym myślę, robi mi się niedobrze.

Prime MMA. Influencerzy bojkotują federację

W Prime MMA występują gwiazdy internetu, ale nie jest to najwyższa półka influencerów. Ciekawi was, dlaczego? Okazuje się, że część z nich bojkotuje Prime MMA za to, że federacja współpracuje z Kamerzystą. O których twórców chodzi? To m.in. Yoshimayo.

"Odrzuciłem propozycje od PRIME MMA. Nie dlatego, bo daje mniej, ba - dają nawet więcej każdemu. Ale dlatego, bo promują takich ludzi jak Kamuś. Osobę, która nie powinna istnieć w internecie, a która dostaje od nich pole do wypowiedzi i promowań swoich dalszych poczynań. Współczuje każdej osobie która była zapewniana, że tego człowieka już tam nie będzie, a ich twarze wyświetlają się obok. Również współczuję, że musieliście podjąć taką decyzje" - napisał Yoshimayo na Twitterze

trwa ładowanie posta...

Na wpis Yoshimayo odpowiedział streamer Patryk Bandurski "Bandura". Influencer napisał, że on również dostał ofertę od Prime MMA ale odmówił walki. Kolejną osobą, która dołączyła do bojkotu federacji jest Natan Marcoń. "Tez odrzuciłem, w chu*j płacą szczerze mówiąc, ale kasę łatwo zarobić, a naprawić wizerunek już nie" - napisał influencer na Twitterze.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jak myślicie, kto jeszcze dostał propozycję od Prime MMA, ale odmówili?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Troll" Netfliksa to chrystofobia? Odklejka katolickiego portalu