Move Federation - co to jest?

Move Federation. Nową federację promuje Krzysztof Stanowski

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.10.2022 15:30

Kiedy słyszycie hasło "nowa federacja", zapewne myślicie o gali freak fightów. W przypadku Move Federation możecie się pozytywnie zaskoczyć. Promowana przez Krzysztofa Stanowskiego inicjatywa nie ma nic wspólnego z mordobiciem, tylko ze sportem. Konkretnie: piłką nożną.

Gale mieszanych sztuk walki cieszą się w Polsce dużą popularnością. Szczególnie takie gale, w których influencerzy i celebryci dają sobie nawzajem pod mordach. Najbardziej rozpoznawalnymi federacjami organizującymi freak fighty w naszym kraju są Fame MMAHigh League. Na rynku sportowo-rozrywkowym zadebiutowała nowa federacja Move Federation. Jest o niej głośno z wielu powodów.

Move Federation. Jakie są zasady?

Move Federation to federacja piłki nożnej influencerów. Co w tym niezwykłego? Rozgrywki nie będą przypominały meczów, które znacie z telewizji. Zapomnijcie o prostokątnym boisku, dwóch połowach po 45-minut i 11-osobowych drużynach. Jak czytamy w mediach społecznościowych Move Federation, "to przedefiniowanie piłki nożnej, jaką znacie!"

Boisko Move Federation będzie owalne. Czas gry w każdym meczu to 20 minut: dwie połowy po 10 minut. Zespoły będą się składać z drużyn sześcioosobowych. Przeprowadzanie zmian jest niemożliwe. Jeżeli zawodnik opadnie z sił i nie będzie mógł kontynuować meczu, jego drużyna musi grać w osłabieniu. Każdy team może skorzystać z pomocy piłkarskiego superbohatera. Można się tylko domyślać, o jakich superbohaterów chodzi, ale na pewno będą to znane nazwiska.

Move Federation. Kto zagra na boisku?

Federacja ogłosiła kapitanów dwóch drużyn, które zmierzą się ze sobą na boisku. Kapitanami są: były członek Ekipy Mateusz Trąbka "Tromba" i jeden z włodarzy Fame MMA Wojtek Gola. Influencerzy zapowiedzieli w mediach społecznościowych, że kompletują zawodników do swoich drużyn, ale nie zdradzili więcej szczegółów.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Kiedy pierwsza gala Move Federation?

W poniedziałek 17 października o godz. 20 rozpocznie się pierwsza konferencja Move Federation. Poprowadzi ją dziennikarz Krzysztof Stanowski w formie wydania specjalnego Hejt Parku na Kanale Sportowym na YouTube. Stanowski ujawnił, że w wydarzenie zaangażowani są piłkarze drużyny KTS Weszło.

Jak podaje oficjalna strona federacji, pierwsza edycja Move Federation odbędzie się 19 listopada o godz. 20:00 w Gliwicach na obiekcie Arena Gliwice.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 20
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 17