Anastasia Arkhipova

Zamieniła łyżwy na karabin. 18-letnia sportsmenka chce bronić Ukrainy do końca

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.03.2022 14:19

Anastasija Archypowa jest dwukrotną mistrzynią Ukrainy w łyżwiarstwie figurowym. Rozwój kariery przerwała wojna. Dziewczyna zapewnia, że wesprze swój kraj w walce o niepodległość. Rosyjskich agresorów przywita kulami z karabinu i koktajlami Mołotowa.

24 lutego Władimir Putin wypowiedział Ukrainie wojnę, którą określił "specjalną operacją militarną". Wojska Federacji Rosyjskiej dokonały inwazji na terytorium naszych wschodnich sąsiadów, barbarzyńsko bombardując miasta, wsie, drogi. Niepodległości Ukrainy broni nie tylko regularna armia, ale i zwykli obywatele, którzy chcą żyć w wolnym, europejskim kraju.

Życie wielu ludzi zmieniło się z dnia na dzień. Swoją gotowość do walki zgłosiło wielu ukraińskich sportowców. Na czele obrony Kijowa stanęły dwie legendy boksu - bracia Kliczko. Inni znani ukraińscy pięściarze, jak Wasyl ŁomaczenkoOłeksandr Usyk, wstąpili w szeregi wojsk obrony terytorialnej, aby odpierać ataki rosyjskich najeźdźców. W Ukrainie pozostała również Anastasija Archypowa.

"Zostaję w Kijowie z prezydentem"

Anastasija Archypowa jest dwukrotną mistrzynią Ukrainy w łyżwiarstwie figurowym. 18-latka nie zdecydowała się na ewakuację z kraju. Ona i jej rodzina pozostali w oblężonym Kijowie.

Sportowczyni prowadzi profil na Instagramie, na którym dzieli wydarzeniami ze swojego życia. Kiedy wojska rosyjskie wkroczyły na Ukrainę, Anastasija wrzuciła zdjęcie, na którym widać, jak stoi z karabinem, a u jej stóp znajduje się kanister benzyny i koktajle Mołotowa. Fotografii towarzyszy rozdzierający serce komentarz 18-latki:

Zostaję w Kijowie z prezydentem! Jesteśmy gotowi do obrony! Razem do zwycięstwa! Razem do wolnego kraju! Chwała Ukrainie

- Anastasija Archypowa
trwa ładowanie posta...

18-letnia mistrzyni udzieliła komentarza "Przeglądowi Sportowemu". W rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że towarzyszy jej ogromny lęk. Sportowczyni wyjawiła, że już raz pomagała obronić swój dom przed rosyjskim czołgiem. Anastasija zadeklarowała, że "będzie bronić honoru Ukrainy do końca".

trwa ładowanie posta...

Źródła: sport.interia.pl/przegladsportowy.pl/Instagram

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 49
  • emoji ogień - liczba głosów: 12
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 22
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 10