trendy
"Serbian dancing lady" to historia jak z horroru. O co chodzi?
Mieszkańcy Ukrainy chcą bronić swojego kraju. Stworzyli trend na TikToku

Mieszkańcy Ukrainy chcą bronić swojego kraju. Stworzyli nowy trend na TikToku

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.02.2022 12:15

TikTok zalała fala filmów, w których mieszkańcy Ukrainy deklarują, że nie zamierzają uciekać z kraju w obliczu rosyjskiej inwazji. Nagraniom towarzyszy utwór "Stefania" grupy Kalush Orchestra. Piosenka prawdopodobnie będzie reprezentować Ukrainę na tegorocznej Eurowizji.

Ryzyko wybuchu pełnowymiarowej wojny na Ukrainie jeszcze nigdy nie było tak wysokie. Media prześcigają się w doniesieniach na temat ruchów rosyjskiej armii i działań polityków na poziomie dyplomatycznym. Jak zachowaliby się zwykli mieszkańcy Ukrainy, gdyby spełnił się najczarniejszy scenariusz i zaczęła się inwazja? Część z nich deklaruje, że zostałaby, aby bronić swojego kraju przed agresorem.

Mieszkańcy Ukrainy podtrzymują patriotyczne nastroje i stworzyli trend na TikToku, w którym oświadczają, że pozostaną w kraju, gdyby Rosja rozpoczęła inwazję. Użytkowników biorących udział w trendzie jest już ponad pół tysiąca i liczba ta stale rośnie.

KALUSH ORCHESTRA – Stefania | Нацвідбір на Євробачення-2022

Tiktokerzy biorący udział w trendzie dodają do nagrań piosenkę "Stefania" grupy Kalush Orchestra. Utwór najprawdopodobniej będzie reprezentował Ukrainę podczas tegorocznej Eurowizji po tym, gdy zwyciężczyni krajowego konkursu Alina Pasz skompromitowała się, przedstawiając podrobione zaświadczenie, że odwiedziła zaanektowany Krym nie naruszając ukraińskiego prawa.

Mieszkańcy Ukrainy jednoczą się na TikToku

Według portalu NV trend rozpoczął użytkownik Stepanycz, który opublikował wideo z pytaniem:

- Dokąd uciekniesz, gdy zacznie się wojna?

I odpowiedzią: - Nigdzie, jestem u siebie w domu. - Mężczyzna pokazuje widziom, że posiada pozwolenie na posiadanie broni.

trwa ładowanie posta...

Ogromne wrażenie robi to, że trendzie bierze udział wielu młodych twórców i twórczyń TikToka. Przykładowo, użytkowniczka @alina180522 twierdzi, że chociaż jej mama mieszka we Włoszech, ona sama nie zamierza wyjechać z Ukrainy. Dziewczyna pokazuje, że posiada pozwolenie na broń.

trwa ładowanie posta...

Użytkowniczka @vishenka.ya informuje, że jest pielęgniarką. Dziewczyna zapewnia, że gdyby wybuchła wojna, pozostanie w kraju, aby pomagać rannym.

trwa ładowanie posta...

W ramach trendu filmiki nagrywają również mundurowi:

trwa ładowanie posta...

Na poważnie lub z humorem

Wyrazy wsparcia wobec Ukrainy płyną ze wszystkich stron... czasami nieoczywistych. W celu zapobiegnięcia rosyjskiej inwazji, młodzi tiktokerzy wybrali dla prezydenta Rosji nowe żartobliwe przezwisko - Vladdy Taddy. Internauci wyszukują nieoficjalne fanpejdże Władimira Putina na Instagramie i w komentarzach pod postami proszą prezydenta Rosji, aby nie wywoływał trzeciej wojny światowej.

gen z on ww3 (tiktok compilation)

Źródła: donald.pl/belsat.eu/TikTok

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Winyl z moczem hitem sprzedaży. Zapisze się w historii muzyki