Akt oskarżenia - patoinfluencer Patryk D.

Patoinfluencer w porsche zabił pieszego. Akt oskarżenia wreszcie trafił do sądu

Źródło zdjęć: © Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.03.2022 12:05

W lipcu ubiegłego roku Patryk D. wsiadł za kółko porsche 911 i rozpoczął rajd po stolicy. Na wysokości ulicy Złotej patoinfluencer śmiertelnie potrącił pieszego. Po ponad pół roku od tragedii Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia.

Z nieskrywaną przyjemnością przyjęliśmy informację, że pod koniec lutego Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście akt oskarżenia przeciwko Patrykowi D. Śledczy zarzucili mu, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz nieumyślnie spowodował wypadek, w wyniku którego zmarł mężczyzna.

Kim jest Patryk D.? Mężczyzna robił karierę w social mediach, gdzie występował jako motoryzacyjny (pato)influencer. Na jego wciąż aktywnym koncie na TikToku możemy obejrzeć, jak brał udział w imprezach, chwalił się drogimi zakupami i pędził po autostradzie z prędkością ponad 300km/h. Spektakularnym zakończeniem kariery dla Patryka D. okazało się jego porsche 911.

Rajd patoinfluencera zakończył się tragedią

18 lipca 2021 roku Patryk D. szalał po ulicach Warszawy siedząc za kółkiem porsche 911. Według ustaleń śledczych mężczyzna znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W strefie, gdzie maksymalna prędkość wynosi 50 km/h, patoinfluencer prowadził samochód z prędkością nie mniejszą niż 137 km/h. Trudno się dziwić, że tak bezmyślne zachowanie poskutkowało tragedią.

Patoinfluencer potrącił pieszego poruszającego się o kulach, który przechodził przez jezdnię na wysokości Domów Handlowych Centrum. Jak podają aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Patryk D. wjechał w niego z taką siłą, że szczątki pieszego były rozrzucone na kilkanaście metrów.

trwa ładowanie posta...

Patoinfluencer odpowie również za posiadanie substancji psychotropowej

Dzień po wypadku śledczy przeszukali mieszkanie motoryzacyjnego patoinfluencera. Znaleźli 0,46 grama mefedronu, za co mężczyzna również odpowie przed sądem.

- Podczas przesłuchania Patryk D. nie przyznał się do popełnienia obu zarzucanych mu czynów - stwierdziła prokurator. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Źródła: wirtualnemedia.pl/tvn24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 1