Sławomir Mentzen przebija balony

Mentzen pośmiewiskiem na Twitterze. Porównują go do dziecka

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.05.2023 15:00

Im bliżej wyborów, tym politycy wpadają na dziwniejsze sposoby, by przyciągnąć uwagę elektoratu. Lider Konfederacji Sławomir Mentzen postawił na szpilkę i balony. Społeczność Twittera nie miała litości dla performance'u polityka.

Polskę czekają jesienią wybory parlamentarne. 16 maja portal wiadomosci.wp.pl opublikował sondaż, z którego wynika, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,7 proc. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24,5 proc. respondentów. Koalicję Polska 2050-PSL wybrałoby 14,8 proc ankietowanych, Lewicę 10 proc., Konfederację 9,4 proc.

Politycy dwoją się i troją, byle tylko dotrzeć z przekazem do potencjalnych wyborów. Szturm na TikToka prowadzi lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Profil Emocje w Sieci podał, że nagrania Mentzena miały łącznie 104,8 mln wyświetleń w pierwszym kwartale tego roku. Profil polityka ma ponad 745 tys. obserwujących, z czego 315 tys. zdobył w okresie od stycznia do marca br.

trwa ładowanie posta...

Sławomir Mentzen przebija balony

Trudno odmówić Mentzenowi tego, że wie, jak robić virale. Jeden z filmów, które Konfederata opublikował w maju na TikToku, osiągnął ponad 1,7 mln wyświetleń w nieco ponad dobę od premiery. Jak to możliwe? Polityk wykorzystał chwyty, które nieraz sprawdziły się u influencerów z Akademii Chłopskiego Rozumu - podniesiony ton głosu, wkurzony wyraz twarzy i powtarzanie banałów.

- PiS wprowadzając 500 plus, rozpoczął festiwal rozdawnictwa. Co wybory przynosi nowe prezenty. 500 plus, 300 plus, 13. emerytura, bon turystyczny, 14. emerytura, laptop plus, teraz zapowiedzieli 800 plus. W kolejce czeka już 15. emerytura. Ta impreza, ten bal na Titanicu skończy się wielkim kacem. Dosyć tego - grzmi Mentzen.

Następnie polityk chwyta za szpilkę i przekłuwa balony, na których wcześniej wypisał elementy polityki socjalnej PiS. Kiedy balony pękają, na twarzy Mentzena pojawia się wyraz dziecięcej radości i satysfakcji. Zaraz jednak polityk zmusza się do złości. Podchodzi do obiektywu kamery i mówi podniesionym tonem głosu:

- Koniec z tym rozdawnictwem! PiS musi skończyć bawić się za pieniądze Polaków - krzyczy Mentzen, po czym milknie, tak jakby oczekiwał na oklaski. Niestety, w tym momencie film dobiega końca, a widz nie dowiaduje się, czy balonowy performance otrzymał owacje.

trwa ładowanie posta...

Mentzen pośmiewiskiem na Twitterze

Show nie uszło uwadze użytkownikom Twittera. Internauci w bezlitosny sposób skomentowali nagranie z udziałem lidera Konfederacji.

"Oglądam to dziesiąty raz i pieję, niech ktoś się zlituje i mu powie, że ta udawana stanowczość wygląda karykaturalnie" - napisał @KaziuWu.

"Sztuczny śmiech, gesty napiętą dłonią, jakby ćwiczył jej dokładny ruch osiem razy przed nagraniem, złość jak robot, nawet słowa cedzi przez zęby jak jakiś syntezator mowy" - ocenił @benfrost1234.

"Moje przedszkolaki w domu mają podobny vibe. Tylko im chodzi o bajki, a nie 'rozdawnictwo'" - napisała @panigondu.

"Kilkukrotnie już to dziś mówiłem, że Mentzen jest sztuczny jak bagietka paryska w Lidlu. Na ekonomii to i może się on zna ale aktorstwo to już zupełnie nie jego bajka. Ale, że lubię groteski to chętnie oglądam ten filmik" - skomentował @_MrBartosz.

"Typ wygląda jak skrzyżowanie 12-latka z garnkiem, doesn't get any more karykaturalnie than that" - stwierdził @Crusader_PL.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 234
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 302
Edek,zgłoś
Bardzo dobrze gada a reszta mniej ważna
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
Kermit,zgłoś
Serio mamy tylu nierozgarniętych w internecie? A fakt, to już nie te czasy, gdzie dostęp do internetu mieli trochę bardziej lotni...
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Koniec PiS i po czas na młodych czas na konfederacje i agrounie , basta
Odpowiedz
10Zgadzam się6Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 10