lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
Young Leosia o młodym pokoleniu, które "nie pije alkoholu i nie bierze dragów"

Young Leosia o pokoleniu Z: "Nie pije alkoholu i nie bierze dragów"

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.11.2022 12:30

Young Leosia zareagowała na ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, o tym, że o alkohol odpowiada za niską dzietność w Polsce. Według młodej piosenkarki, zetki - w odróżnieniu od starszych pokoleń -o wiele rzadziej używają alkoholu i narkotyków. Z innych wiadomości, Leosia odeszła z ekipy Żabsona, czyli grupy Internaziomali.

Pamiętacie jeszcze sylwetkę młodej artystki Sary Leokadii Sudoł, "Young Leosi"? To ona zdobyła ogromną popularność w 2021 roku, gdy śpiewała o "popijaniu Bacardi w klubie ze szklanki". W tym samym roku wydała swoją debiutancką płytę "Hulanki". I głos o niej zaginął.

Nie na długo, bo w kwietniu 2022 roku wydała kilka piosenek z raperem Matą przy Fundacji 420, która działa na rzecz depenalizacji marihuany. Sara pokazała się także na imprezie labelu "2020" i najpewniej się pojawi na ich wspólnej płycie. A teraz, po letniej trasie koncertowej "Rok Tygrysa Tour 2022", zniknęła na chwilę  i ma powrócić do koncertowania, gdy stworzy nowe piosenki.

trwa ładowanie posta...

Young Leosia odpowiada na słowa Jarosława Kaczyńskiego

W podcaście z serii "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" młoda muzyczka odpowiedziała na niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, o młodych Polkach, które przez picie alkoholu nie zostają matkami.

Przypomnijmy, co dokładnie powiedział Kaczyński? 6 listopada na spotkaniu w Ełku Kaczyński stwierdził, że w Polsce przychodzi na świat za mało dzieci, a wszystkiemu winne są nieodpowiedzialne kobiety, które zamiast rodzić dzieci, zajmują się nadmiernym spożywaniem alkoholu.

- Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. […] Ja nie jestem zwolennikiem bardzo wczesnego macierzyństwa, no bo kobieta też musi dojrzeć do tego, żeby być dobrą matką. Ale no jak do 25. roku daje w szyję… – powiedział, śmiejąc się Kaczyński.

CZYTAJ TAKŻE: Panie prezesie Kaczyński, po co mam rodzić kogoś, kto umrze w męczarniach? [OPINIA]

- Jak zobaczyłam to przemówienie, to pierwsza moja reakcja była taka, że zaczęłam się śmiać. To jest jawna dyskryminacja kobiet. Słowa, jakich użył, są dosyć prostackie - skomentowała Young Leosia.

Young Leonia: młodzież odchodzi od picia alkoholu

Według młodej piosenkarki, popularność alkoholu i narkotyków wśród młodzieży spada w porównaniu z zainteresowaniem tymi używkami poprzednich pokoleń w okresie ich młodości.

- Zauważyłam, że młodzież odchodzi od picia alkoholu. Coraz częściej ludzie siedzą w domu, w internecie, na telefonach. 15-latki, które nie wychodzą na imprezy, 16-latki, które siedzą w domu i oglądają TikToka, to nie wezmą z lodówki swoich rodziców browara czy innych trunków i nie zaczną pić. Im młodsi ludzie, tym grzeczniejsi. Alkohol staje się passe - powiedziała YoungLeosia.

Czy młoda artystka ma rację? Gdyby spojrzeć na policyjną statystykę małoletnich w stanie nietrzeźwości ujawnionych przez mundurowych w ostatnich latach, to w jej słowach może być ziarno prawdy. W 2008 roku funkcjonariusze ujawnili 24099 nietrzeźwych małoletnich.

Ta liczba spadała z roku na rok, a w 2017 r. zanotowano prawie czterokrotnie niższy wynik. Wtedy policja ujawniła tylko 7672 takich osób. Można z tego wywnioskować, że trend pijaństwa wśród młodzieży spada.

- Świat idzie w kierunku zdrowego lifestyle’a i widzę, że pokolenie internetu dąży do ideału, do doskonałości. Nie jest modne brać narkotyki i pić alkohol. Modne jest chodzenie na siłownię, zdrowe odżywianie itd. Ja pochodzę z innego środowiska, nie będę nikogo oszukiwać - dodała.

Moim zdaniem, dragi czy alkohol nie dla wszystkich oznaczają, że nie będą juz chodzić na siłownię. Dobrze, że Sara przyznała, że pochodzi z innego środowiska, bo czy przecież nie ona współpracuje z Matą czy Żabsonem? Ten pierwszy swojego czasu odpowiadał przed sądem za posiadanie marihuany, a drugi przyznał w 2019 roku, że miał problem z narkotykami i nadużywał alkoholu.

Young Leosia o terapii i zdrowiu psychicznym

trwa ładowanie posta...

W podcaście Young Loesia poruszyła też temat terapii, na którą zaczęła uczęszczać, gdy stała się popularna:

- Chodzę na terapię dwa razy w tygodniu. Zdecydowałam się na to po pierwszym skoku popularności. Sława, pieniądze, bycie na świeczniku to nie są łatwe rzeczy. Jestem w tym środowisku i widzę, co dzieje się z moimi koleżankami i kolegami. Nie każdy dobrze sobie z tym radzi - zdradziła.

Dodała też, że bycie w ciągłym świetle reflektorów jest obciążające:

- Wszyscy wielcy ludzie są hejtowani. Nieważne, czy chcesz robić coś dobrego, coś nowatorskiego, zawsze znajdzie się ktoś, kto chce cię zniszczyć - powiedziała.

Ciekawy case, szczególnie, że coraz częściej mówi się o tym, że popularne osoby, influencerzy, celebryci, twórcy, są cały czas wystawieni na ocenę szerokiego grona,  co może być sporym obciążeniem psychicznym.

Young Leosia odeszła z Internaziomali

Young Leosia zdecydowała się na odejście spod ekipy Żabsona. Przekazała, że ich ścieżki się rozeszły. Teraz Sara będzie wydawała sama swoją muzykę:

- Zakończyliśmy współpracę wydawniczą. Będę teraz sama wydawać swoją muzykę [...] Jest to jakaś droga, która w sumie jest częsta dla dużych artystów. W pewnym momencie idą własną drogą. Żaba też w którymś momencie poszedł własną ścieżką. Był związany wydawniczo z różnymi ludźmi. Kiedyś był hypemanem Borixona. Taka jest kolej rzeczy - wyznała.

Co sądzicie o słowach Young Leosi?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 256
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"