Young Leosia krytykuje polski rząd

Young Leosia: "Polska władza nawołuje do nienawiści na każdym kroku"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.01.2023 12:00

Po noworocznym orędziu prezydenta Polski Andrzeja Dudy przyszedł czas na przesłanie Young Leosi na 2023 rok. Artystka nie szczędziła gorzkich słów pod adresem obecnej władzy w Polsce. Zwróciła również uwagę, jak ważna jest troska o zdrowie psychiczne.

Young Leosia to jedna z najpopularniejszych raperek młodego pokolenia. Artystka przygotowuje się do wydawnia nowej płyty. W listopadzie 2022 roku ukazał się jej nowy singiel "Crowd". To pierwszy utwór 24-latki po tym, gdy odeszła z wytwórni rapera Żabsona Internaziomale. Young Leosia założyła label Baila Ella Records. Singiel "Crowd" spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród słuchaczy.

Young Leosia opublikowała w mediach społecznościowych przesłanie na 2023 rok. Artystka skrytykowała polski rząd i podejście władzy do kobiet i do społeczności nieheteronormatywnej. Raperka zaapelowała do młodych fanów, by troszczyli się o zdrowie psychiczne i pomagali sobie nawzajem. To nie jedyne tematy, które poruszyła artystka.

Young Leosia - CROWD

Young Leosia krytykuje rządzących w Polsce

"Ostatnio na świecie dzieje się tak wiele zła wynikającego z nienawiści i chciwości. Wojna, która dalej toczy się za naszą granicą, pokazuje, jak jeden szaleniec jest w stanie odebrać tysiącom osób życie, dom, rodzinę. Nasza obecna władza nawołuje do nienawiści na każdym kroku. Nienawiści w stosunku do LGBT, nienawiści do kobiet, ludzi o innych poglądach. Sama widzę, ile zła jest w internecie i wśród młodych ludzi, którzy są w stanie gnębić swoich rówieśników za chociażby słuchanie danego artysty, jak to było w przypadku jednego fana Szpaka" - czytamy w przesłaniu Young Leosi.

Young Leosi: "Na świecie brakuje miłości i empatii"

Raperka wyraziła obawę, że "jeśli to szaleństwo się nie skończy, to zaraz znajdziemy się w świecie pogrążonym w smutku i gniewie". Zdaniem Young Leosi, na świecie "brakuje miłości i empatii. Żyjemy w dziwnych i bardzo niepewnych czasach, ale musimy zacząć o siebie wzajemnie dbać i kochać się".

"Wiem również, jak wiele młodych osób zmaga się teraz z depresją, atakami paniki, różnymi innymi problemami psychologicznymi. Proszę Was - dbajcie o swoje głowy, jeśli potrzebujecie, to pójdźcie na terapię, porozmawiajcie z kimś. Słabość to nie powód do wstydu. Jesteśmy tak narażeni na różne bodźce, w internecie widzimy te wszystkie "idealne" osoby z "idealnym" życiem, a to wszystko bardzo często nieprawda" - stwierdziła artystka w noworocznym przesłaniu.

Young Leosia stwierdziła, że realnego szczęścia nie mogą dać "sztuczne uśmiechy fotografowane dla liczb". Artystka życzy fanom, by mieli miłe i dobre życie, otaczali się dobrymi ludźmi oraz kochali się nawzajem. W podsumowaniu oznajmiła, że w zmienianiu świata na lepsze warto zacząć od zmiany siebie. "Ode mnie dla Was bardzo dużo miłości na ten rok, żeby był wspaniały i otoczył Was pozytywną energią" - napisała Young Leosia.

Kto z was czeka na nowy album Young Leosi?

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1