Twoje 5 Minut - fani rozczarowani Frizem

"Twoje 5 Minut". Friz wkurzył kandydatów. Oceniał ich filmy w kilka sekund

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.11.2022 15:30

Nabór do programu "Twoje 5 Minut" przyciągnął tysiące chętnych osób. Zgłoszenia kandydatów na przyszłych influencerów oglądał sam Friz. Na ocenę niektórych zainteresowanych poświęcił... kilka sekund. W sieci wybuchła drama.

Wielu młodych ludzi marzy o karierze w świecie influencerów, ale tylko nielicznym uda się spełnić ten cel. Można to zrobić na różne sposoby. Niektórzy stawiają na mozolne budowanie marki osobistej w mediach społecznościowych, a inni próbują nawiązać współpracę z topowymi influencerami. Szansą na zaistnienie w branży jest program "Twoje 5 Minut".

Nabór do "Twoje 5 Minut"

"Twoje 5 Minut" reality show, którego celem jest wyłonienie przyszłych influencerów. Twórcą programu jest jeden z topowych youtuberów w Polsce Karol Wiśniewski, znany jako Friz, twórca najbardziej znanej polskiej grupy influencerów, czyli Ekipy.

31 października zakończył się nabór do drugiej edycji "Twoje 5 Minut. Nagroda dla zwycięzców to kontrakt z Ekipą, dołączenie do rodziny Ekipy i 100 tys. złotych w kontraktach reklamowych.

TWOJE 5 MINUT! odc. 1

"Twoje 5 Minut" czy "Twoje 5 Sekund"?

Nabór polegał na tym, że chętni swoją kandydaturę przedstawiali na krótkim filmiku. Chodziło o to, aby opowiedzieć o sobie w kreatywny sposób. Friz ujawnił na Twitterze, że otrzymał ponad 5 tys. zgłoszeń do programu. Następnie wybrał grupę 22 osób, które otrzymają szansę na sławę w świecie mediów społecznościowych. Co z pozostałą resztą chętnych? Tutaj zaczyna się drama.

Wielu odrzuconych kandydatów wyraziło w mediach społecznościowych rozczarowanie faktem, że nie przypadli Frizowi do gustu. Aspirujący influencerzy narzekają, że Karol poświęcił na ocenę ich zgłoszenia zaledwie kilka sekund. Skąd o tym wiedzą? Mogą to sprawdzić w statystykach filmu, który przesłali Frizowi. Z tego powodu reality show Friza zyskał prześmiewczą nazwę "Twoje 5 Sekund".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Zarzuty wobec programu "Twoje 5 Minut". Wardęga o "żelaznej zasadzie YouTube'a"

Taktykę Friza wobec kandydatów skomentował Sylwester Wardęga, znany youtuber.

- Żelazna zasada youtube'owa jest taka. Widz podejmuje decyzję, czy obejrzy dany materiał na podstawie pierwszych 10 sekund. Tak właśnie zrobił Friz. Jeżeli nie jesteście w stanie przykuć jego uwagi przez pierwsze pięć sekund, to znaczy, że nie będziecie w stanie przykuć uwagi widza - powiedział lider Watahy podczas streama.

trwa ładowanie posta...

Głos w dramie wokół "Twoje 5 Minut" zabrał Tomasz Działowy, znany w sieci jako Gimper. "Jak przeglądam CV przy zatrudnieniu nowego pracownika i mam ich na mailu 500 to też niektóre zamykam po paru sekundach bez czytania od deski do deski - przy takiej ilości chętnych jak Friz ma do T5M oglądanie wszystkich zgłoszeń w całości to syzyfowa praca" - napisał influencer na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Friz w kilku wpisach na Twitterze wyjaśnił, na co zwraca uwagę w zgłoszeniach do programu. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście mojego redakcyjnego kolegi Oliwiera.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
....,zgłoś
Tylko ze Friz mówił że ma ponad 5000 zgłoszeń i widzi po kilku sekundach czy ktoś się nadaje czy nie.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się