Wojtek Sawicki

Wojtek Sawicki dzieli się swoim życiem intymnym w ramach reklamy. Wszystko spoko, ale…

Źródło zdjęć: © Life On Wheelz, Wojtek Sawicki, Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,26.01.2022 13:09

Wojtek Sawicki w ramach reklamy marki Durex podzielił się na Instagramie swoim życiem intymnym, przy okazji reklamując prezerwatywy: "Prowadzimy aktywne życie seksualne". Czy normalizacja seksu osób z niepełnosprawnościami musi się z tym wiązać?

Wojtek Sawicki wraz ze swoją partnerką Agatą Tomaszewską ostatnio zachwycił nas pięknym zdjęciem i wywiadem, którego udzielił "Tygodnikowi Powszechnemu". Para odniosła się wtedy do kontrowersji wokół ich związku i planów na przyszłość.

Wojtek po raz kolejny postanowił przełamać tabu i na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie, które miałoby normalizować publiczne rozmawianie o seksie. Podzielił się też intymnymi informacjami o swoim życiu seksualnym. Jego posty są sponsorowane przez markę Durex.

Wojtek Sawicki o seksie

W pierwszym wpisie z serii sponsorowanej przez Durex Wojtek po prostu podzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi seksu. Zwrócił też uwagę na to, że wciąż jest to pewien temat tabu, a takie podejście "nikomu nie służy, alienuje i szkodzi".

Myślę, że najważniejsza w naszym seksie jest dobra komunikacja, szczere wyrażanie swoich potrzeb, odwaga w eksperymentowaniu oraz przyjazna i wyluzowana atmosfera. W czasie naszych miłosnych igraszek lubimy sobie śmieszkować, po prostu dobrze się bawimy. Seks to dla nas radość, bliskość i zwykła ludzka potrzeba.

trwa ładowanie posta...

Większe wątpliwości wzbudziło jednak kolejne zdjęcie, na którym możemy zobaczyć Wojtka, Agatę i prezerwatywy. Influencer podzielił się w nim informacją na temat swojej erekcji i życia seksualnego.

Otóż, dystrofia mięśniowa Duchenne’a nie wpływa na zdolność utrzymania erekcji. W związku z tym prowadzimy aktywne życie seksualne, choć nie wszystkie pozycje są dla nas dostępne.

trwa ładowanie posta...

Wszystko fajnie, ale…

Oczywiście Wojtek Sawicki już od jakiegoś czasu normalizuje wiele spraw związanych z osobami z niepełnosprawnościami i jest to naprawdę ważne, potrzebne działanie. W końcu jest takim samym człowiekiem jak my i dobrze by było, by niektórzy to zrozumieli.

Gorzej, że post tak szeroko uświadamiający o życiu seksualnym osób z niepełnosprawnościami nie pojawił się w takiej formie wcześniej i trafił do nas w formie reklamy prezerwatyw Durex. Pewnie, to nie tak, że już wcześniej o tym nie wspominał, ale nigdzie wcześniej nie mówił o tym tak otwarcie.

trwa ładowanie posta...

A gdyby coś takiego zrobił Friz?

Fakt, że tak ważny problem poruszany jest przy okazji kampanii reklamowej, zostawia niestety dość nieprzyjemne wrażenie. To wciąż ważny i istotny temat, fajnie, że o nim mówi, ale sposób, w jaki do tego podszedł, może budzić pewne wątpliwości.

Załóżmy, że podobną akcję zrobiłby np. Friz. Gdyby w poście też napisał o swojej erekcji i pozycjach seksualnych, zapewne nie zostałby najlepiej odebrany. W końcu to dość intymna część życia seksualnego. O ile o seksie czy prezerwatywach powinniśmy mówić otwarcie, o tyle opowiadanie o swoim intymnym życiu seksualnym publicznie w ramach reklamy jest już, przynajmniej dla mnie, pewnym naruszeniem jakichś granic.

trwa ładowanie posta...

Jasne, celebryci mogą sprzedawać swoje prywatne życie, podobną kampanię miała np. Lilmasti, ale to wciąż jest jakieś przekraczanie intymności. Oczywiście to tylko mój odbiór, ale po prostu uważam, że powinniśmy otwarcie mówić o seksie, ale raczej w bardziej merytoryczny sposób.

trwa ładowanie posta...

Normalizacja przecież nie musi wiązać się z dzieleniem się z ludźmi najbardziej intymnymi sferami swojego życia. Szczególnie jeśli robi się to wszystko w ramach reklamy. W żadnym stopniu nie chcę też ujmować Wojtkowi Sawickiemu jego zasług i całej pracy, którą wkłada w normalizację życia osób z niepełnosprawnościami. Po prostu uważam, że forma tej reklamy jest odrobinę niestosowna.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Mój nick,zgłoś
Dla mnie nie jest to nic dziwnego ani bezsensownego. Każdy ma swoją granicę tego, co chce pokazywać i tego, co chce oglądać. I to nie jest w gestii pokazującego, żeby sobie stawiać tę granicę (chyba że mówimy o ekshibicjonizmie patologicznym), tylko w gestii oglądającego. I szczerze mówiąc, to wcale nie jest tak bardzo intymne, ale raczej po prostu normalne. I na pewno też ciekawe dla wielu osób, które chcą dowiedzieć się czegoś o OZN.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Gaga,zgłoś
Totalnie się zgadzam, miałam dokładnie takie same wrażenia jak zobaczyłam ten post
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Rany, jak dobrze że ktoś to powiedział
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4