lifestyle
Aborcja w USA już nie jest prawem człowieka. Sąd w USA chce też zakazać małżeństw jednopłciowych
Warsaw Model United Nations 2021

Warsaw Model United Nations 2021 - ruszają największe młodzieżowe debaty. Tak, młodzi się przejmują!

Źródło zdjęć: © materiały partnera
Anna RusakAnna Rusak,18.10.2021 12:15

Warsaw Model United Nations 2021 startuje już w tym tygodniu. To wielkie wydarzenie dla wielu młodych ludzi

bFORmdGX

Młodzież niczym się nie przejmuje i niczego nie robi? Jeśli tak myślicie, to zapraszam na Warsaw Model United Nations 2021, które organizowane jest przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie.

To wydarzenie odbywa się już po raz piętnasty i opiera się na… dyskusjach. Młodzi ludzie zbierają się, by rozmawiać o globalnych problemach, polepszać swoje umiejętności oratorskie, a wszystko przypomina symulację obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.

O co w tym chodzi?

Pewnie niektórzy z was brali już udział w podobnych dyskusjach - ja w każdym razie pamiętam, że coś takiego było organizowane w moim liceum - ale tutaj sprawa jest trochę bardziej poważna.

Uczestnicy podzieleni są na różne komitety np. WHO czy UNICEF. Trzeba wcielić się w rolę przedstawiciela_ki jednego państwa, wziąć pod uwagę jego poglądy i politykę, a potem ustosunkować się do danego zagadnienia, poruszanego tematu.

bFORmdGZ

Tegoroczne hasło przewodnie to "Świat wielobiegunowy". Uczestnicy będą debatowali nad tym zagadnieniem od 22 do 25 października, tutaj możecie sprawdzić, jakim zagadnieniom będą poświęcone konkretne dyskusje. W tych czterodniowych debatach udział weźmie młodzież z całego świata. Warto dodać, że to największa taka inicjatywa w krajach Europy Środkowowschodniej.

Młodzi się przejmują i przede wszystkim angażują

Co młodzi mają z takiego wydarzenia? Zdobywają doświadczenie, poprawiają swoje umiejętności oratorskie i językowe (rozmowy toczą się po angielsku), ale przede wszystkim mogą porozmawiać z rówieśnikami na ważne dla nich tematy. Wiadomo, dla najlepszych są też nagrody.

bFORmdHb

Tak że, gdyby ktoś jeszcze nie zauważył: tak, młodzież się przejmuje i patrzy na ręce rządzących. Dowodem są nie tylko Młodzieżowe Strajki Klimatyczne, ale i chociażby tak wielkie zainteresowanie uczestnictwem w tego typu debatach - udział weźmie w niej aż 220 delegatów. Robią to, bo wierzą, że mogą coś zmienić, czegoś się nauczyć, a udział w Warsaw Model United Nations jest z pewnością dobrą wprawką do wejścia w świat polityki czy aktywizmu.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Rodzice popierają, że dbamy o stare groby". Duet nastolatków podbija TikToka (WYWIAD)