Warsaw Model United Nations 2021 - ruszają największe młodzieżowe debaty. Tak, młodzi się przejmują!
Warsaw Model United Nations 2021 startuje już w tym tygodniu. To wielkie wydarzenie dla wielu młodych ludzi
Młodzież niczym się nie przejmuje i niczego nie robi? Jeśli tak myślicie, to zapraszam na Warsaw Model United Nations 2021, które organizowane jest przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie.
Podobne
- Młodzi biorą świat w swoje ręce. Relacja z Warsaw Model United Nations 2021
- Seksizm i homofobia w katolickiej szkole we Francji. Czarnek byłby zachwycony
- Podwyżki dla nauczycieli i więcej dzieci w klasach: "To jest splunięcie w twarz"
- Czarnek, młodzi mają inne zmartwienia niż "zbawienie dzięki 10 przykazaniom bożych"
- Jak mogą decydować, to rezygnują z religii. Młodzi odwracają się od wiary, a nasi biskupi będą pytali papieża dlaczego
To wydarzenie odbywa się już po raz piętnasty i opiera się na… dyskusjach. Młodzi ludzie zbierają się, by rozmawiać o globalnych problemach, polepszać swoje umiejętności oratorskie, a wszystko przypomina symulację obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.
O co w tym chodzi?
Pewnie niektórzy z was brali już udział w podobnych dyskusjach - ja w każdym razie pamiętam, że coś takiego było organizowane w moim liceum - ale tutaj sprawa jest trochę bardziej poważna.
Uczestnicy podzieleni są na różne komitety np. WHO czy UNICEF. Trzeba wcielić się w rolę przedstawiciela_ki jednego państwa, wziąć pod uwagę jego poglądy i politykę, a potem ustosunkować się do danego zagadnienia, poruszanego tematu.
Tegoroczne hasło przewodnie to "Świat wielobiegunowy". Uczestnicy będą debatowali nad tym zagadnieniem od 22 do 25 października, a tutaj możecie sprawdzić, jakim zagadnieniom będą poświęcone konkretne dyskusje. W tych czterodniowych debatach udział weźmie młodzież z całego świata. Warto dodać, że to największa taka inicjatywa w krajach Europy Środkowowschodniej.
Młodzi się przejmują i przede wszystkim angażują
Co młodzi mają z takiego wydarzenia? Zdobywają doświadczenie, poprawiają swoje umiejętności oratorskie i językowe (rozmowy toczą się po angielsku), ale przede wszystkim mogą porozmawiać z rówieśnikami na ważne dla nich tematy. Wiadomo, dla najlepszych są też nagrody.
Tak że, gdyby ktoś jeszcze nie zauważył: tak, młodzież się przejmuje i patrzy na ręce rządzących. Dowodem są nie tylko Młodzieżowe Strajki Klimatyczne, ale i chociażby tak wielkie zainteresowanie uczestnictwem w tego typu debatach - udział weźmie w niej aż 220 delegatów. Robią to, bo wierzą, że mogą coś zmienić, czegoś się nauczyć, a udział w Warsaw Model United Nations jest z pewnością dobrą wprawką do wejścia w świat polityki czy aktywizmu.
Popularne
- Chill Guy podbija internet. O co chodzi z wyluzowanym ziomkiem?
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Naruciak i Psycholoszka stracili pieska. "Nie wybaczę sobie nigdy"
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet
- Genzie prezentuje: "100 DNI DO MATURY". Zapowiada się wielki hit?
- Sara James doświadczyła rasizmu? Jej wyznanie szokuje