Wardęga zbanowany na Twitchu

Wardęga zbanowany na Twitchu! Powodem był donejt o "paleniu Żydów"?

Źródło zdjęć: © YouTube, Twitter.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.01.2022 13:35

Twitch uznał, że Sylwester Wardęga pozwolił sobie na zbyt dużo i nałożył na niego zakaz streamowania. Za co lidera Watahy spotkała taka kara?

Sylwester Wardęga jest legendą polskiego YouTube'a, który dzięki przebranżowieniu się z prankstera na detektywa zyskał drugie życie w internecie. Lider społeczności Wataha dzieli swój czas między szukanie haków na influencerów, promowanie freak fightów i... streamowanie na Twitchu. O tym ostatnim należy już mówić w czasie przeszłym, ponieważ Wardęga został właśnie na Twitchu zbanowany.

Sylwester Wardęga streamował na Twitchu zazwyczaj wtedy, gdy kończył komentowanie internetowych wydarzeń na YouTube. Podczas transmisji grał z fanami i innymi twórcami w League of Legends. W okresie poprzedzającym bana Wardęga uprawiał tzw. multiscreening, czyli jednoczesne streamowanie na YouTube i Twitchu. Czy to mogło być powodem bana? Owszem, ale znajdzie się kilka innych rzeczy.

Sylwester Wardęga zbanowany na Twitchu
Sylwester Wardęga zbanowany na Twitchu (Twitter.com)

Za co Wardęga mógł zostać zbanowany na Twitchu?

Trudno podać jedną przyczynę, która kryje się za decyzją Twitcha. Wardęga wielokrotnie testował cierpliwość adminów platformy, nie podporządkowując się regulaminowi, czym poniekąd zapracował sobie na bana. Sylwester zresztą przepowiadał, że prędzej czy później to się wydarzy.

Internauci spekulują, że ban mógł nastąpić wskutek reakcji Sylwestra na jeden z donejtów. W treści wiadomości pojawiła się fraza (przepraszamy za jej cytowanie) "Palić Żydów". Fakt, że wiadomość o tak skandalicznej treści pojawiła się na streamie, wskazuje na brak wystarczającej moderacji donejtów. Warto zauważyć, że Sylwester nie zareagował na wiadomość z taką stanowczością, jaką życzy sobie Twitch, co mogło być powodem bana.

Wardęga zbanowany na Twitchu
Wardęga zbanowany na Twitchu (YouTube)

Wardęga pracował na bana na Twitchu

Wardędze kilka razy zdarzyło się naruszyć regulamin serwisu przez używanie słów oficjalnie zabronionych. Lider Watahy używał podczas transmisji takich zwrotów jak "simp" czy "grubas". Administracja Twitcha jest wyczulona na tego typu przewinienia, bo nie chce, by ktokolwiek z widzów czuł się obrażony.

Gdyby twórca chciał działać zgodnie z zasadami serwisu, powinien także oznaczać swoje transmisje jako materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich, ale tego nie robił. Wardęga niejednokrotnie podkreślał, że nie bierze odpowiedzialności za to, co widzowie piszą do niego w donejtach.

Jak długo potrwa banicja lidera Watahy na Twitchu? Nie ma na ten temat żadnych informacji, jednak - jako że jest to głośna sprawa - możemy się spodziewać, że Wardęga wypowie się na jej temat w swoich mediach społecznościowych.

trwa ładowanie posta...

Źródła: boop.pl/izaktv.pl/e.sport.interia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 10
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3