popkultura
Crusher o przeszłości z Fagatą. "Była imprezka, było dośrodkowanie"
Ban dla Wardęgi na Twitchu

Sylwester Wardęga z banem na Twitchu. To już drugi raz!

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.03.2023 09:45

Youtuber i streamer Sylwester Wardęga musi zrobić sobie przerwę od transmisji na Twitchu. Serwis nałożył blokadę na konto polskiego twórcy. W internecie krąży nagranie, które rzekomo przedstawia, czym zawinił influencer.

Sylwestra Wardęgi nie trzeba przedstawiać nikomu, kto śledzi wydarzenia w świecie influencerów. Przywódca internetowej społeczności Wataha dał się poznać jako bezlitosny komentator zdarzeń, które dotyczą gwiazd mediów społecznościowych. Jego transmisje na żywo na Twitchu przyciągają dużą widownię.

Wardęga nie jest w najlepszych relacjach z administracją Twitcha. W styczniu ubiegłego roku otrzymał pierwszego bana w serwisie. Wówczas platforma odblokowała konto streamera po siedmiu dniach. Czy podobnie będzie w przypadku drugiego bana?

trwa ładowanie posta...

Ban dla Sylwestra Wardęgi na Twitchu

O drugim banie na Twitchu poinformował sam winowajca. "Dostałem bana na Twitchu, ale jeszcze nie mam informacji, za które dokładnie słowo i za jaki kontekst wypowiedzi. Jutro jestem umówiony z nimi na rozmowę. Według mnie ban za te słowa powinien być, gdy są skierowane do kogoś by go obrazić" - napisał Wardęga na Twitterze.

Za co Wardęga mógł dostać bana?

Możemy tylko przypuszczać, dlaczego twórca otrzymał bana na Twitchu. Najprawdopodobniej chodzi o używanie tzw. słów zakazanych, które Wardęga wypowiedział podczas rozgrywki w "League of Legends".

W mediach społecznościowych krąży fragment transmisji Wardęgi, na której twórca wielokrotnie mówi słowo "cwel". Próbuje przekonać widownię, że nie musi się obawiać bana za używanie tego słowa tak długo, jak nie skieruje go pod adresem konkretnej osoby.

- Chodzi o to, żeby kogoś nie nazywać cwelem. To jest na Twitchu zakazane w regulaminie. Natomiast słowo cwel jest słowem. Możemy o nim rozmawiać, czy jest negatywne, czy pozytywne - powiedział twórca.

trwa ładowanie posta...

Niewykluczone, że Wardęga mógł dostać bana za n-worda (obraźliwe określenie na osobę czarnoskórą). Streamer tłumaczył podczas transmisji na żywo, że Niger to nazwa państwa położonego w Afryce Zachodniej.

Trudno ocenić, jak długo będzie trwał ban dla Wardęgi na Twitchu. Aktualizacje sprawy na pewną będą pojawiały się na profilu streamera na Twitterze.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 22
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Komentarze (0)
arrow
Pierwsza niebinarna postać w uniwersum "Psiego patrolu". Kim jest River?