Akcje Ekipy

Wardęga ostro o pikujących akcjach Ekipy. "Ludzie potracili fundusze"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.11.2021 14:49

Ekipa Friza miała podbić nie tylko Kartę na Czasie na YouTube, ale i giełdę. Plany były ambitne, tymczasem wyszło... jak raczej miało nie wyjść.

Plan wejścia Ekipy na giełdę od początku budził wiele emocji. Karol "Friz" Wiśniewski jawił się przecież jako człowiek sukcesu, który przeszedł drogę od łapania Pokemonów do lidera najbardziej wpływowej grupy influencerów w Polsce. Jego kolejny ambitny projekt, czyli zawojowanie giełdy, miał być samograjem, tymczasem - jak przekonuje Sylwester Wardęga - okazał się niewypałem.

W ramach przypomnienia osobom, które nie siedzą w temacie - Ekipa podpisała plan połączenia z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym, które jest notowane na giełdzie NewConnect. Tam wszyscy pełnoletni fani grupy influencerów posiadający konto maklerskie mogliby kupować akcje BBI Ekipy. W chwili ogłoszenia projektu cena akcji BBI wzrosła, ale był to krótki trend...

Miało być tak pięknie...

W lipcu Oliwier pisał o tym, że spółka BBI straciła prawie 50% na wartości podczas swoich pierwszych miesięcy. Akcje osiągnęły wówczas wyjątkowo niski punkt 9,80 zł. Wynikało to z wielu czynników m.in. ignorowania spadków; braku odwrócenia trendu kursu, nawet przy dobrych wiadomościach; wpadce przy sprawie patentowej; niewiele informacji o kosztach.

...a wyszło jak zawsze

W listopadzie trend spadkowy nie uległ zmianie. Zauważył to Sylwester Wardęga, który z tej okazji wydał krótki komentarz na swoim Instagramie. Lider Watahy napisał, że "ci, którzy zainwestowali w momencie, gdy Friz zachwalał i zachęcał do inwestowania w akcje Ekipy, stracili ponad połowę zainwestowanych funduszy. Spadek z 18,4 zł w marcu na 8,3 zł w listopadzie".

Wardęga o akcjach Ekipy
Wardęga o akcjach Ekipy
Wardęga o akcjach Ekipy
Wardęga o akcjach Ekipy

Friz na spełnienie swojej obietnicy, jakoby wartość akcji miała dobić do 100 zł do końca 2021 roku, ma już niewiele czasu. Trudno powiedzieć, czy w ogóle zawraca sobie takimi sprawami głowę, skoro pracuje nad Genzie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 15
  • emoji ogień - liczba głosów: 13
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 153
  • emoji smutek - liczba głosów: 26
  • emoji złość - liczba głosów: 22
  • emoji kupka - liczba głosów: 43
1111115,zgłoś
Xddd
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Anonim,zgłoś
Friz pewnie myślał że inwestorzy porwią się na jego akcje, jak dzieci na lody ekipy. Sorry w gronie inwestorów nie ma nikogo w przedziale dziecięcym.
Odpowiedz
40Zgadzam się0Nie zgadzam się
Soroszianin,zgłoś
Dlaczego autor nie wspomniał, że Ekipę na giełdzie spuścił jak balaska słynny trader zwany "Sułtanem Kosmitów" aka Rafał Z.
Odpowiedz
0Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 7