ekologia
Czym jest Willow Project? Walką z czasem o ocalenie Alaski
Dzień Ziemi Anja Rubik

W Dzień Ziemi Anja Rubik oddaje swój profil profesowi Malinowskiemu: "Sorry, nie taki mamy klimat"

Źródło zdjęć: © Anja Rubik, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,22.04.2022 13:07

Z okazji Dnia Ziemi konto Anji Rubik na Instagramie przejął profesor Szymon Malinowski. To wszystko przez akcję WWF i kampanię "Sorry, nie taki mamy klimat". Dlaczego w Dzień Ziemi warto podpisać apel naukowców?

W piątek 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Wszyscy tego dnia wyraźnie powinniśmy mówić o naszej planecie i o grożącym jej kryzysie klimatycznym. Właśnie takiego zadania podjęła się m.in. Anja Rubik.

Na Dzień Ziemi postanowiła oddać swój profile na Instagramie profesorowi Szymonowi Malinowskiemu. To część akcji "Sorry nie taki mamy klimat", w której udział tak naprawdę może wziąć każdy z nas.

Anja Rubik oddaje swój profil na Insta profesorowi Malinowskiemu

W piątek 22 kwietnia konto Anji Rubik przejmą naukowcy, w tym znany już pewnie wam wszystkim z filmu "Można panikować" profesor Malinowski. Na jej profilu przez cały Dzień Ziemi będą się pojawiały edukacyjne treści przygotowane przez uczonych.


Przez cały dzień na moim profilu będą pojawiać się wartościowe materiały przygotowane przez naukowców, w tym ich apel klimatyczny. Niezmiernie się cieszę, że mogę wykorzystać platformę, którą udało mi się zbudować, na coś tak bardzo ważnego.

- Anja Rubik
trwa ładowanie posta...

W ten sposób modelka chce oddać głos wszystkim tym, których w tym czasie powinniśmy słuchać przede wszystkim, czyli naukowcom. Modelka zachęca też do podpisania apelu klimatycznego, który oprócz niej już podpisał m.in. Wojtek Sawicki z Life on Wheelz i Michał Szpak.


Barack Obama powiedział, że każdy ma prawo do własnej opinii, ale nie mamy prawa do własnych faktów. Zmiana klimatu, będąca dla nas ogromnym zagrożeniem, to fakt. Każda osoba ma moc. Pamiętajmy, żeby wykorzystywać tę moc i naciskać na władzę i na przedsiębiorstwa. Decyzje, które podejmujemy obecnie, wpłyną bezpośrednio na naszą przyszłość. Musimy działać teraz, żeby nie było za późno.

- Anja Rubik
trwa ładowanie posta...

"Sorry, nie taki mamy klimat" - akcja WFF, która ma pomóc planecie

Cała akcja jest częścią kampanii WWF, która zaczyna się właśnie w Dzień Ziemi. "Sorry, nie taki mamy klimat" to apel klimatyczny podpisany już przez ponad 100 naukowców, który mówi o wspólnym przeciwdziałaniu zmianie klimatu. Apel jest skierowany do polityków, przedsiębiorców i wszystkich działających na rzecz klimatu obywateli naszego kraju.

Oczywiście zwrot "Sorry, nie taki mamy klimat" jest aluzją do wypowiedzi byłej ministry infrastruktury Elżbiety Bieńkowskiej z 2014 roku. To z jej ust padło to już słynne zdanie: "Sorry, taki mamy klimat".

Zmiana klimatu jest ogromnym wyzwaniem naszej cywilizacji, ale głos nauki na ten temat niknie w szumie medialnym. Dziś chcemy to zmienić

- Profesro Szymon Malinowski

Sorry, nie taki mamy klimat - WWF Polska

Dzień Ziemi - dlaczego warto podpisać apel klimatyczny?

Jeśli wysłuchacie spotu WWF i przeczytacie apel klimatyczny, to z pewnością zrozumiecie, że Ziemia się bez nas obejdzie, a "(…) statek będzie mknął nadal, już bez nas jako pasażerów". To więc w naszym interesie jest zadbanie o planetę i naszą przyszłość.

Zachęcamy więc do podpisania się pod apelem. Gdybyście chcieli dowiedzieć się czegoś więcej z okazji Dnia Ziemi, to niezmiennie zachęcamy was do zafundowania sobie dzisiaj jakiegoś uświadamiającego seansu. Specjalną listę filmów z okazji tego dnia znajdziecie na naszej stronie. Apel możecie podpisać na stronie: www.apelklimatyczny.pl.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Klops z mamuta na talerzu. Nie zdobędzie gwiazdki Michelin